Ekonomi

Trabzon Kanuni Bulvarı Yolu’nun tamamlanan bölümleri trafiğe açıldı

Trabzon’da yapımı devam eden ve Türkiye’nin en maliyetli şehir içi yollarından biri olarak gösterilen Yasal Bulvar Yolu’nun tamamlanan bölümleri kısımlar halinde trafiğe açılırken, yolun son 7-8 kilometresinde ise çalışmalar yapılıyor. Kentin Yıldızlı İlçesi ile Akoluk arasında geçişi sağlayacak toplam 28 kilometre uzunluğunda yol. ilerlemek.

Trabzon’da yapımı devam eden en önemli otoyol projelerinden biri olan Yasal Bulvar Yolu çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Kentin Yıldızlı İlçesi ile Akoluk arasındaki geçişi sağlayacak Çukurçayır 1 Tüneli geçen yıl hizmete açılırken, Çukurçayır ile Akoluk arasındaki 7-8 kilometrelik alanda son etapta çalışmalar sürüyor.

Türkiye’nin en maliyetli şehir içi yolları arasında yer alan Trabzon’daki 28 km uzunluğundaki Kanuni Bulvarı’nın proje güzergahının büyük bir kısmı tamamlandı. Hukuk Bulvarı, Karadeniz Sahil Yolu üzerindeki Yıldızlı Kavşağı’ndan başlayıp Akyazı, Beşirli, Karşıyaka, Aydınlıkevler, Erdoğdu, Bahçecik, Yenicuma, Esentepe, Boztepe, Çukurçayır ve Akoluk’u birbirine bağlayacak.

Yol inşaatının ortasında yer alan projede, ana yol üzerinde 22 adet köprülü kavşak, imarla ilgili yollarda 6 adet hemzemin kavşak, 8 adet çift tüp olmak üzere toplam 6,4 kilometre uzunluğunda 17 adet tünel ve ana yol yer alıyor. ve 441 metre uzunluğunda 1 adet tek tüp. Yol üzerinde toplam uzunluğu 6,24 kilometre olan 31 adet çift köprü, geliştirme yolu bağlantılarının kavşak kollarında ise toplam uzunluğu 2,69 kilometre olan 24 adet tek köprü bulunmaktadır.

Ortahisar Belediye Başkanı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç ise Yasal Bulvar’ın hem ulaşım hem de şehircilik açısından güzel bir proje olduğunu hatırlattı. Genç, “Kanuni bulvarımız uzun süredir devletimizin desteğiyle şehrimizin gündeminde olan bir alan. Özellikle bir bulvar yoluydu, hem şehir içi trafiğe hem de şehir içi trafiğe hizmet etmesini arzu ettiğimiz bir yoldu. transit geçişler çok şükür şu ana kadar nüfusun yoğun olduğu bölge olan Akyazı ve Çukurçayır’dan başlayıp bulunduğu merkezimize kadar tamamlandı.Çukurçayır tünellerimizle birlikte artık o bölgeye hizmet haline geldi. Şu anki arzumuz, dilimizde Hayali Garaj olarak tanımladığımız Çukurçayır’dan Değirmendere’ye kadar olan bölgede sahil trafiğine yönelik Yasal Bulvarımızı tamamlamak. O irtibat çalışması yapılıyor. İnşallah tamamlandıktan sonra da çalışmalara devam edeceğiz. Kendi güzergahı üzerinde yani başka bir devlet yolunun birleştirileceği alan olan Akoluk bölgesine doğru, Sayın Cumhurbaşkanımıza, şehrimizin evlatlarına, Ulaştırma Bakanlarımıza teşekkür ediyoruz. ve Altyapı ve Altyapı Bakanımız, son Bakanımız Abdulkadir Uraloğlu ve emeği geçen tüm bakanlarımız. Şehrimiz için hem ulaşımın hem de ulaşımın hayırlı olmasını diliyorum. Hem şehircilik hem de şehircilik açısından güzel bir proje hayata geçirilecek. Şu anda Çukurçayır ve Akoluk’un ortasında 7-8 kilometrelik bir alanımız var. Çukurçayır’ın ardından Gölçayır kesiminde de tünellerimiz tamamlandı. “Orada imarla ilgili yeni bir düzenleme yapıldıktan sonra proje devam edecek ama artık birinci önceliğimiz Çukurçayır’ı Değirmendere ile kıyı trafiğine bağlamak” dedi. – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu