Haber

Gaziantep’e sağlık üssü! Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehir hastanesinin açılış törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep Şehir Hastanesi’nin açılışında konuştu.

Açılışta hastanenin özelliklerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu çalışmaların Gaziantep’e yakışan çalışmalar olduğunu söyledi.

Erdoğan, devam eden açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“64 ameliyathanesi ve 4.500 araçlık otoparkıyla sizlere hizmet verecek.”

Resmî açılışını yaptığımız Gaziantep Şehir Hastanesi’nin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Görüyorsunuz, söz verdikten sonra yerine getiriyoruz. Ama biz bunu böyle yapıyoruz. Böyle konuşma diye bir şey yok. Bu tür çalışmalar Gaziantep’e yakışır.

680 bin metrekare kapalı alana sahip hastanemiz toplam 1875 yatak kapasitesi, 64 ameliyathane ve 4 bin 500 araçlık otoparkıyla sizlere hizmet verecek. Yine bugün hastanemize güvenli ve konforlu ulaşımı sağlayacak iletişim kavşaklarımızı resmi olarak açıyoruz.

“Gaziantepli kardeşlerimiz artık üst düzey sağlık hizmetlerinden yararlanacak”

Öyle bir şehir ki bölgenin çekim merkezi olacak. İnşallah bu hastanelerle bölgede sıkıntı yaşamayacağız. Artık Gaziantepli kardeşlerimiz üst düzey sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek. Bazı birimlerdeki donanım ve personel eksiklikleri giderildiğinde atama sorunları da ortadan kalkacaktır. Sağlık Bakanlığımızın kısa sürede tüm bunları çözeceğine inanıyorum.

“Yaraları sarmak için sözümüzü tutuyoruz”

Bugün İslahiye’ye gidecektik ama sisten dolayı bakan arkadaşlarımı oraya gönderdim. Oradaki açılımlarımızı da ilişkiler yoluyla yapacağız. Deprem konutlarımızın kurasını ve anahtar teslimini gerçekleştireceğiz.

53 binin üzerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. 14 milyon insanı etkileyen yüzyılın felaketinin üzerinden bir yıl geçti ve biz, yaraları sarma sözümüzü yerine getiriyoruz. İlk evlerini hak sahiplerine teslim ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu