Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi ‘Giysi Evi’ Projesiyle İhtiyaç Sahiplerine Yardım Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Giysi Evleri’ ihtiyaç sahibi vatandaşları tüketim kaleminden kurtararak bütçelerine katkı sağlamaya devam ediyor.

İlk şubesini Mersin Merkez Kapalıçarşı’da, ikinci şubesini ise Tarsus Duatepe Mahallesi’nde açan Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde ‘Giyim Evi’nin 3’üncü şubesini Silifke’de vatandaşların hizmetine sundu. Yaz ve kış dönemlerinde yılda 3 kez giyim yardımından yararlanan vatandaşlar, dönemlik ihtiyaçlarını ‘Giyim Evleri’nden ücretsiz olarak karşılayabiliyor. Çocuk dış giyiminden ayakkabıya kadar her yaş grubuna hitap eden ‘Giyim Evi’nde ihtiyaç sahibi aileler yeni eşyaları seçip satın alabiliyor.

“Giysihane ile vatandaşlarımızın bütçesine katkı sağlıyoruz”

Tarsus Giyinme Evi Sorumlusu Fulya Arlı Yüksekdağ, Giyinme Evi projesiyle sosyal güvencesi olmayan veya asgari ücretin altında geliri olan ailelere giyim desteği sağlandığını belirterek, “Tarsus Giyinmehanemiz binlerce dar gelirliye hizmet veriyor Sosyal güvencesi olmayan ailelerin çocuklarına yönelik giyim yardımları da içeriyor.Kıyafet Evi projesi kapsamında yakın zamanda Silifke’de 3’üncü şubenin açıldığını hatırlatan Yüksekdağ, “Giysilerimizden binlerce vatandaşımız faydalanıyor. Mersin merkezde, Tarsus’ta ve en son da Silifke’de evlerin ayakkabısını sağlıyoruz. Bu sayede aile giderlerine de katkıda bulunuyoruz” dedi.

“Giyim Evi’nden sadece mahallemiz değil çevre mahalleler de faydalanıyor”

Tarsus Giyinme Evi projesi sayesinde Gözüle Mahallesi’ne yakın diğer mahallelerde yaşayan dar gelirli vatandaşların da yararlandığını söyleyen Göztepe Mahalle Belediye Başkanı Ahmet Nergis, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’in mahallemize verdiği hizmetler sınırsız bir şekilde devam ediyor” dedi. Mahallemizde dar gelirli vatandaşlarımızın yanı sıra çevre “Mahallelerimizde yeni giyim hizmetinden yararlanıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza yaptığı tüm hizmetlerden dolayı şahsım ve tüm Tarsuslular adına teşekkür ediyorum.” – MERSİN

sarayonuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu