Haber

İçişleri Bakanı: Kahramanlar-43 Operasyonunda 165 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bölücü terör örgütüne (BTÖ) yönelik 28 ilde eş zamanlı yürütülen Kahramanlar-43 operasyonlarında 165 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Müdürlüğü koordinasyonunda Ankara, İzmir ve İstanbul’un da aralarında bulunduğu 28 ilde BTÖ’ye yönelik eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

“Aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için hiçbir teröriste tolerans göstermeyeceğiz. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemizi aralıksız sürdüreceğiz.” ifadesini kullanan Yerlikaya, operasyonlara ilişkin şu bilgileri verdi:

“Bölücü terör örgütü içinde faaliyet gösterdikleri, terör örgütüne yardım ve yataklık ettikleri, bölücü terör örgütünün gençlik yapısı ve kadın yapısı içinde faaliyet gösterdikleri, sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütünün propagandasını yaptıkları, fotoğraf çektirdikleri tespit edildi.” Geçtiğimiz yıllarda ele geçirilen örgüt belgelerinde örgüt üyeleri tespit edildi.” “165 şüpheli yakalandı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu