Haber

Gaffar, Okkan’a ‘PKK’ya hizmet etti’ dedi! Hizbullahçı Çıktı

Hizbullahçılar tarafından katledilen Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ı sosyal medya hesabından hedef alan HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı’nın, “Gaffar Okkan, polis üniforması giyerek görevi boyunca PKK’ya hizmet etti” açıklamalarıyla ortaya çıktı. “, terör örgütü Hizbullah’a üye olmaktan yargılanıyor. çıktı.

Tasalı’nın yeniden bütünleştirme maddesine başvurarak serbest kaldığı öğrenildi.

HÜDA-PAR’ın Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı’nın 2017 yılında Hizbullahçılar tarafından öldürülen Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ile ilgili skandal paylaşımı ortaya çıktı.

Partisinin Konya İl Başkanı Mehmet Zülfi Tan, Okkan’la ilgili geçersiz bir ‘HDP’ hesabından yaptığı paylaşımı alıntılayarak, “Selahattin Demirtaş’ın A. Gaffar Okkan için taziye mesajı” sözleriyle paylaştı. HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı, Tan’ın açıklamasını ve Demirtaş’la ilgili olmayan bu cümleleri içeren paylaşımı aktararak, “Gaffar Okkan, polis üniforması giyerek görevi boyunca PKK’ya hizmet etti” dedi.

Tasalı, yaptığı paylaşımın yansımaları üzerine sosyal medya hesabını kapattı.

Şehit Müdür hakkında skandal bir paylaşım yapan Tasalı’nın, kapatılan Diyarbakır Devlet Güvenlik Mahkemesi’nde Hizbullah terör örgütüne üye olmak suçundan 15 yıl hapis istemiyle yargılandığı ortaya çıktı.

Sözcü’den Özgür Cebe’nin haberine göre, Tasalı’nın terör örgütü içindeki faaliyetleri ve örgütün elebaşı Hüseyin Velioğlu’nun 17 Ocak 2000’de öldürüldüğü Beykoz’daki villasında bulunan belgeler nedeniyle tutuklandığı öğrenildi. kuruluş arşivinde bir özgeçmiş raporu.

Tasalı’nın Topluma Kazandırma Madde No. 1 yıl tutuklu kaldıktan sonra 4959.

Duruşma ve toplanan deliller sonucunda mahkeme, Hizbullah terör örgütüne üye olduğu suçunun gerçekleşmesine rağmen sanığa yapılan başvuru nedeniyle ceza verilmesine yer olmadığına karar verdi. şartları ve teslim şartları 4959 sayılı kanunla yerine getirilmiştir.

Mahkemenin, karar kesinleştikten sonra bir örneğini bilgi amaçlı İçişleri Bakanlığı’na gönderdiği belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu