Haber

Güvenlik kabinesi toplantısı İsrail’in Gazze saldırısı sırasında sona erdi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, kuşatma altındaki Gazze’ye düzenlediği saldırı sırasında sona eren güvenlik kabinesi toplantısının ardından, “İsrail’in bu gece ve gelecekte vereceği yanıt, düşmanlarına ağır bir bedel ödetecek” dedi.

Lübnan’dan İsrail’in kuzeyine 30’dan fazla roket atılmasının ardından Netanyahu başkanlığındaki İsrail güvenlik kabinesi toplantısı sona erdi.

İsrail basınında yer alan haberlere göre Benjamin Netanyahu, görüşmenin ardından “İsrail’in bu gece ve gelecekte vereceği yanıt, düşmanlarına ağır bir bedel ödetecek” dedi. söz konusu.

Savunma Bakanı Yoav Gallant da, “Güvenlik birimlerinin her alanda tamamen hazır olduğunu ve herhangi bir tehdide nasıl karşılık verileceğini bildiğini” söyledi.

İsrail güvenlik kabinesi toplantısı devam ederken İsrail ordusu Gazze’ye saldırı başlattı.

Ne oldu?

İsrail polisinin iki gece üst üste Mescid-i Aksa’daki Müslümanlara orantısız güç kullanarak ses bombaları, plastik kaplı mermiler ve coplarla müdahale etmesi, işgal altındaki Doğu Kudüs’te gerilimi tırmandırdı ve olaylara yol açtı.

İsrail ordusu, Lübnan’dan ülkenin kuzey bölgelerine bir dizi roket atıldığını, ülkenin kuzey bölgelerinde uyarı sirenlerinin devreye girdiğini duyurdu.

İsrail Dışişleri Bakanlığı, saldırıda 34 roket fırlatıldığını bildirdi. İsrail ordusu, akşam saatlerinde Lübnan’dan İsrail’in kuzeyine 3 havan topu atıldığını duyurdu.

Acil servis Red Star of David de şarapnel parçasının isabet ettiği bir İsraillinin hafif yaralandığını, sığınağa kaçarken bir kişinin daha yaralandığını paylaştı.

İsrail Dışişleri Bakanlığı, Lübnan’dan atılan bir dizi roketten Hamas’ı sorumlu tuttu.

İsrail ordusu ayrıca kendi topraklarından İsrail’e roket fırlatılması sorumluluğunun Lübnan hükümetine ait olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu