Ekonomi

Argus, Pinterest’i Satın Almanızı Tavsiye Ediyor, Hisselerin Düşük Fiyatlı Olduğuna İnanıyor

Argus, Pinterest’e satın alma tavsiyesi verdi ve hisse senedinin değerinin düşük olduğunu söyledi

Pinterest (PINS), Perşembe günü yayınlanan bir raporda Argus tarafından Tutma derecelendirmesinden Satın Alma derecelendirmesine yükseltildi ve araştırma şirketi hisselerin her biri için 45 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi.

Argus analistleri, Pinterest’in kullanıcı tabanının web sitesini bir pazar yeri olarak gördüğünü ve çoğunluğun şirketin çevrimiçi platformunu ziyaret etmeden önce alışveriş yapma niyetlerini ifade ettiğini belirtti.

Sonuç olarak araştırma firması, bu satın almalardaki artışın, daha yüksek kullanıcı katılımının (beğeniler ve yorumlar gibi), artan reklam oranlarının ve sayfa görüntüleme başına daha fazla sayıda reklam gösterilmesinin şirketin büyümesine katkıda bulunacağını öngörüyor.

Pinterest, daha fazla başlık ekleyerek, başlık tekliflerini uyarlamak için gelişmiş algoritmalar kullanarak, gösterilen reklam sayısını artırmak için Amazon ile işbirliği yaparak ve yeni reklamcılık müşterileri çekerek platformunun perakende tarafını genişletmeye çalışıyor.

Argus ayrı ayrı şunları söyledi: “PINS hisseleri, 31 Ekim’deki önceki raporumuzdan bu yana %17 arttı; bu, şirketin Amazon ile iş birliği çabaları ve 2024’te daha fazla kâr artışı potansiyeli etrafındaki olumlu hissiyatı yansıtıyor.” “Gelir büyümesi ve aylık aktif kullanıcı büyümesine ilişkin tahminlerimiz göz önüne alındığında, hisse senedinin 2024 düzeltilmiş hisse başına kazanç tahminimizin 29 katının altında fiyatlandığı görülüyor.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu