Haber

Yeşil Sol Parti’den Sezgin Tanrıkulu’ya destek

TSK ile ilgili sözleri nedeniyle hedef gösterilerek soruşturmaya tabi tutulan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’ya Yeşil Sol Parti’den destek geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da hedeflediği Tanrıkulu ile ilgili açıklama yapan Yeşil Sol Parti, “Her koşulda hakikati savunmaya devam edeceğiz.” söz konusu.

Partinin resmi sosyal medya hesaplarından paylaşılan açıklama şöyle:

‘LİNÇ DÜZENLEMELERİ DÜZENLİYORLAR’

“AKP-MHP iktidarı, onun siyasi muhalefet partileri, rant ve savaştan beslenen çevreler, doğru söyleyeni düşman haline getiriyor, linç eylemleri düzenliyor.

Gazeteci Merdan Yanardağ’ın ardından CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da bu linç çetesinin hedefi oldu.

90’lı yıllarda devlet adına Kürtlere karşı işlenen kabahatler bugün de devam ediyor. AKP-MHP iktidarı ve onun ‘milli ve yerel muhalefeti’ failleri koruyor.

‘GERÇEKLERİ GİZLEYEMEZLER’

Ermenilere, Kürtlere, Alevilere ve diğer herkese karşı işlenen suçları önce inkar edenler, sonra bunu söyleyenleri susturmaya çalışanlar gerçeği gizleyemezler.

Görevi “devlet adına işlenen suçları temizlemek” olan bu koronun Kürtlere karşı inkarcı, inkarcı ve katliamı savunan yaklaşımı yeni değil. Doğruyu söyleyen bir Kürt olduğu zaman başta kendi partisi olmak üzere hakikate düşman olanların gazabına uğrar. Tarih bu gerçeği kaydetti. Hata yapanlar ve onları koruyanlar hesap vermekten kurtulamayacaklardır.

Her koşulda gerçeğin yanında olmaya ve gerçeği savunmaya devam edeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

aydincikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu