Ekonomi

Yapı Kredi’ye 580 milyon dolarlık sosyal sendikasyon

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Yapı Kredi’nin imzaladığı ilk sosyal sendikasyon kredisi olan 580 milyon dolarlık işlem, depremden etkilenen illerdeki müşterilerin dış ticaret işlemlerinde kullanılacak.

Yapı Kredi İcra Kurulu Başkanı (CEO) Gökhan Erün, sağladıkları sendikasyon kredisiyle ülke ekonomisine ve Yapı Kredi’ye olan güveni bir kez daha teyit ettiklerini belirterek, “Yapı Kredi olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Hepimizi derinden etkileyen depremin yaralarını sarmak için ilk günden bu yana “Bu çalkantılı dönemde imzaladığımız ilk sosyal temalı sendikasyon kredisi ile ülke ekonomimize 580 milyon dolarlık bir taban sağlamış olacağız. Sosyal sendikasyon olarak sağladığımız bu kaynak, deprem felaketinden etkilenen illerdeki müşterilerimizin dış ticaret finansmanına yönlendirilecektir. Böylece gücümüzü aldığımız ülkemiz ekonomisine değer katmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Kredi vadesi 367 gün

Yapı Kredi’nin 201,5 milyon USD ve 353,4 milyon Euro olmak üzere iki farklı döviz cinsinden kullandırdığı kredinin vadesi 367 gün, toplam maliyeti ise sırasıyla SOFR + yüzde 4,25 ve Euribor + yüzde 4,00 oldu.

Abu Dhabi Commercial Bank ve Emirates NBD, sendikasyon kredisinin ortak koordinatörleridir; Standard Chartered Bank ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation tarafından sürdürülebilirlik koordinatörü; Abu Dabi Ticaret Bankası aracı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu