Ekonomi

XRP, Ripple’ın SEC’e karşı kesin zaferine ilişkin spekülasyonlarla yükseldi

Investing.com – Dalgalanmave ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEC) uzun süredir. hukuk mücadelesindeNihai karara ilişkin spekülasyonların artması XRP’deki yükselişi hızlandırdı.

Ekim ayının son haftasında piyasanın genel yükselişiyle 0,55 dolar direncini kıran XRP, hızla yükselişini sürdürürken haftalık bazda %25 değer kazandı ve bugün 0,7 dolar seviyesine ulaştı.

Özellikle dünden bu yana yükseliş ivmesi artarken, katalizör olarak kripto avukatı olarak öne çıkan John Deaton’un SEC ile Ripple arasında devam eden dava hakkında görüş belirtmesi oldu. Deaton, Ripple’ın en fazla 20 milyon dolar para cezasına çarptırıldıktan sonra davadan serbest bırakılacağını savundu. Ayrıca Ripple’ın hukuk departmanı başkanı Stuart Alderoty’nin SEC ile ilgili sunduğu bir başka argüman da bu iddiayı destekledi.

Devam eden dava sırasında mahkeme hakimi Analisa Torres, geçtiğimiz günlerde her iki tarafa da XRP’nin kurumsal satışına ilişkin bir sunum yapmaları için 9 Kasım’a kadar süre verdi.

Ripple ile SEC arasındaki davanın iddia edildiği gibi 20 milyon dolar ceza ile sonuçlanması halinde bu durum Ripple’ın önünü açacak olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Ayrıca davanın, gelecekteki yasal süreçlere emsal teşkil etmesi nedeniyle kripto para sektörünün geri kalanı için de netlik yaratması bekleniyor. Dolayısıyla Ripple’ın lehine nihai bir kazanç, Blockchain şirketinin ötesinde kripto endüstrisi için olumlu bir gelişme olarak ortaya çıkacak.

haberartova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu