Haber

Veli-Der: Bizim tercihimiz liyakate dayalı bir anlayış.

İZMİR – Öğrenci Aile Birliği (Veli-Der) İzmir şubesi, 2. Cumhurbaşkanlığı seçimi için basın açıklaması yaptı. Karşıyaka Çarşısı girişinde yapılan açıklamada, “Çocuklarımızın hayallerini gerçekleştirmek için sandığa gidelim” yazılı pankart taşındı. Derneğin adına ilişkin açıklama yapan Veli-Der İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Turgut Aydın, “Bu seçimde sadece Cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz. Bu seçimde yapacağımız tercihle çocuklarımızın ve gençlerimizin, dolayısıyla ülkemizin geleceği için oy vermiş olacağız.”

“Umutsuzluk teslimiyettir, asla teslim olma”

İkinci cinsiyet seçiminde karma eğitimden ve çocukların barınma hakkını benimseyen bir anlayıştan yana tercihler yapılması gerektiğini belirten Aydın, “Tercihimiz test sorularını kendi çocuklarına sızdırıp bilgilerimizi çalanlardan yana değil. İşe alımlarda biat, itaat ve sadakate güvenerek çocukların geleceği için liyakat esaslı bir anlayıştan yana olunmalıdır.Tercihimiz çocuklarımızı okullarda açlığa mahkum etmeyen, sağlıklı ve istikrarlı beslenme hakkını güvence altına alan bir anlayış olmalıdır. .Tüm farklılıklarımıza rağmen toplumu bir araya getiren bir anlayıştan yana olmalıdır.Tercihimiz kendisi olmayana, kendisi gibi düşünmeyenlere yaşam hakkı tanımayan domuz bağı yapanlardan yana değildir. Farklılıklara ve yaşam haklarına saygı duyan bir anlayıştan yana olmalıdır.”

Seçimde tarafsızlık lüksünün olmayacağını vurgulayan Aydın, seçmenin tercihini “hayır” yönünde kullanması gerektiğini belirtti. Aydın yaptığı konuşmada “Unutma, çaresizlik teslimiyettir; asla teslim olma” diyerek oylamaya davet etti. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu