Ekonomi

Ulu Motor ve Skyworth Global Ortaklığının İlk Adımları Atıldı

Ulubaşlar Kümelenmesi şirketlerinden Ulu Motor ve Çin’in en büyük teknoloji şirketlerinden Skywell’in üreticisi Skyworth iştiraki tarafından ilk resmi adım atıldı. Ulu Motor ile Akü Geliştirme ve Üretim fabrikası açmak için anlaşmaya varan Skyworth, Türkiye operasyonları için Skyworth Motor Limited Şirketini kurdu. 2024 yılında Türkiye’de 800+4C mimarisine sahip, %30’dan %80’e 6,5 dakikada şarj olan pil üretim endüstriyel depolama fabrikası açacak olan bu ortak projeye iki küme yatırım yapacak.

Haziran ayında İstanbul ziyareti sırasında Ulu Motor CEO’su Mahmut Ulubaş ile Türkiye’de ortak akü fabrikası açılması konusunda anlaşan Skywell Kurucu Ortağı ve CEO’su Wu Longba, bu yönde ilk resmi adımı atarak Türkiye’de Skyworth Motor Limited Şirketini kurdu.

Skywell’in Türkiye ve 15 Avrupa ülkesi distribütörü Ulu Motor ortaklığında 2024 yılında 800+4C mimarisine sahip akü üretim fabrikasını açacak olan Skyworth’tan Wu Longba, geçtiğimiz ay İstanbul’a gelerek Bilişim Vadisi’ni gezdi. Ulu Motor CEO’su Mahmut Ulubaş ile Bilişim Vadisi’nde önemli temaslarda bulunan Wu Longba, İstanbul ve Ankara’daki yatırım ofisleriyle de görüştü. Akü fabrikası için lokasyon olarak Marmara ve İç Anadolu Bölgelerini değerlendiren Ulu Motor ve Skyworth, bu konuyla ilgili görüşmelerini sürdürüyor.

“Bu ortaklığın ülkemiz ekonomisine önemli katkıları olacak.”

Ulu Motor CEO’su Mahmut Ulubaş, Skyworth iştirakinde açacakları fabrika ve Wu Longba ile Türkiye’deki temaslarına ilişkin yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Ulu Motor olarak Skywell ile Türkiye ve Avrupa’da önemli bir kilometre taşına imza attık. 2024 yılında açılışını yapacağımız 800+ 4C mimarisine sahip pil üretim fabrikası, sürdürülebilirlik ve teknoloji alanında attığımız büyük bir adımı temsil ediyor. Bu iş birliğiyle açılacak akü fabrikası, otomotiv pazarının dönüşümünde önemli bir unsur olup, bu teknolojinin burada üretilmesi Türkiye’ye değerli yetenekler kazandıracaktır. Ülkemiz ekonomisine değerli katkılar sağlayacaktır. İstihdam açısından da Türkiye’ye değerli bir getirisi olacak. Özellikle ihracat tarafında gurur duyacağımız işler yapmamızı sağlayacak” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-selcuk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu