Haber

Türk Eğitim-Sen Başkanı Geylan’dan banka tanıtım açıklaması

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Bankalar, emeklilere verdikleri tutarların bile altında promosyonlarla memurlarımızla dalga geçiyor.

Türk Eğitim-Sen Lideri Talip Geylan, yaptığı yazılı açıklamada, banka tanıtım tedbirleriyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm çalışanlarının kendileri adına bankalarla temas halinde olması ve hak kayıplarında pürüz olması gerektiğini söyledi.

Başkan Geylan, “Yıllardır kamu çalışanlarının maaşlarından fahiş kazanç elde eden bankaların tavrı kabul edilemez. Bankalar rant ittifakı kurarcasına emek sömürüsü yapıyor. Durum öyle bir noktaya geldi ki” bankaların emeklilere verdikleri tedbirlerin bile altında promosyon teklifleriyle memurlarımızla dalga geçtiği seviye.Örneğin Sinop’ta bir ilçemizde sunulan promosyon tutarı sadece 900 TL.Batman’da üç ilçeye ortak teklif sadece 7 bin TL Amasya Suluova’da 3 yıl için yapılan teklif 9 bin TL’den oluşuyor Bankalar cüretlerini abartmışlar ki bir kamu bankasının Van Bölge Müdürü il milli eğitim müdür yardımcısıyla görüşmeye bile tenezzül etmemiş ve Hakkarili sendika temsilcilerinden randevu almasına rağmen, bir milyonu aşkın çalışanı olan bir kuruma karşı muhatabının üst düzeyde olmasını sağlamalıdır” dedi. bankalarla tüm çalışanları adına muhatap olmalı, meslektaşlarımızın hak kayıpları ağır olmalı.”

caycumahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu