Haber

Trump mahkemeden sonra gittiği kafede herkese yemek ısmarladı.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, gizli belgeleri yanlış kullanma suçlamalarından masum olduğunu savunduktan sonra tüm müşterilere akşam yemeği ısmarlamak için Miami’nin ikonik Küba restoranı Versailles’a gitti. Müşteriler, Trump’a “Doğum Günün Kutlu Olsun” şarkısını söylediler. Yarın 77 yaşına girecek. Trump, dini liderlerle dua etti, karma dövüş sanatçısı Jorge Masvidal ile fotoğraf çektirdi ve ‘kontrolden çıkmış bir hükümeti’ eleştiriyor.

Eski lider, “Herkese yemek!” diye haykırdı, doğum günü müziği eşliğinde hükümetin durumunu eleştirdi. “Kontrolden çıkan bir hükümetimiz var” diye şikayet etti.

Trump, federal bir suçla suçlanan ve parmak izi alınıp tutuklanan ilk lider olduğu gün destekçileri arasında ilerlerken, “Bence her şey çok iyi gidiyor,” dedi. “Burada ayarlanmış bir anlaşma olduğunu düşünüyorum” diye ekledi. “Bu akşam Bedminster’da küçük bir konuşma yapacağım, umarım orada olursun,” dedi.

Trump ve yardımcısı Walt Nauta, gizli belgeleri Mar-a-Lago’da saklamayı planlamakla suçlanıyor. Nauta, Versay’da Trump’ın yanında yürüdü. Daha önce mahkemede, 76 yaşındaki Trump, Miami mahkeme kompleksinde kaydedilip parmak izi alındıktan sonra 37 suçlamayı reddetti.

Adalet Bakanlığı adına davaya bakan Özel Danışman Jack Smith, eski baş avukatlarıyla birlikte ABD Sulh Ceza Hakimi Jonathan Goodman’ın mahkemesinin ön sırasında oturdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu