Haber

TFF, depremzedelere yardım için kriz masası oluşturdu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşlar için kriz masası oluşturdu.

TFF’den yapılan açıklamada, “Ülkemiz maalesef büyük bir felaket yaşadı. Bu felaketten etkilenen milyonlarca vatandaşımızla birlikte tüm Türkiye tarifsiz acılar içinde kaldı. Ülkemizin yaşadığı bu büyük felaketi ‘tek yürek’ olarak değerlendirdik.Bu kapsamda 20 milyon lira bağışlayarak başlattığımız nakdi yardım kampanyasına ek olarak depremde vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla TFF olarak kriz masası oluşturuldu. bölgesini en hızlı ve en etkili şekilde.” söylendi.

TFF Amatör İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez başkanlığında kriz masasında, Yönetim Kurulu Üyesi Müslüm Özmen, TFF 1. Lig Kulüp Üyesi Talat Papatya, 2. ve 3. Lig Yönetim Kurulu Üyesi Volkan, TFF idari birimlerinden ilgili yetkililerin, Adana Bölge Müdürü Akif Oflaz, Malatya Bölge Müdürü Işılay Çalışkan, Diyarbakır Bölge Müdürü Serkan Bayhan, Kayseri Bölge Müdürü Memnun Önal, Amatör İşler Sicil ve Yerel Ligler Müdür Yardımcısı Hatip Çopur’un çalışmalarının yoğun bir şekilde yürütüldüğü kaydedildi:

“İlk günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan bölge müdürlerimizin tamamı TFF Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte kriz masasında sağlıklı bir iletişim kurulmasında köprü görevi görmektedir. Detaylı çalışmalar yapılmaktadır. futbolcu, teknik menajer, yönetici, hakem, temsilci, sağlık çalışanı, ekipman ve tercümanların tespitine, görev ve sağlık durumlarının araştırılmasına, bulundukları tesis ve meskenlere verilen zararların tespitine ilişkin karar alınır. Kriz masası tarafından belirlenen ihtiyaçlar incelenir. depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. ‘Tek yürek’ olarak yaralarımızı hep birlikte saracağımıza inanıyoruz.”

askale-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu