Haber

Sırrı Süreyya Önder’den Tanrıkulu’ya destek: O bizim kardeşimiz…

Yeşil Sol Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Sırrı Süreyya Cumhurbaşkanı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik sözleri nedeniyle CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hakkında başlattığı soruşturmaya tepki gösterdi.

Önder, Twitter hesabından Tanrıkulu hakkında, “Yıllarca hak mücadelesi verdi. Mazlumların yanında yer aldı. O bizim kardeşimiz. #Sezgin Tanrıkulu yalnız değil.”

Allah’ın kulu ne dedi?

Tanrıkulu, TV100’de yaptığı yayında Türk Silahlı Kuvvetleri’ni eleştirerek, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yaptığı her şey eleştiriden muaf değil. Biz milletvekiliyiz, onları sorguluyoruz” dedi ve şöyle devam etti: “Burası Türk Silahlı Kuvvetleri değil mi? 12 Eylül faşist darbesini yapan ordu değil mi? 15 Temmuz’da darbeye kalkışan, köyleri yakan ordu değil mi… Onlarca faili meçhul cinayet. Takip ettiğim vakalar var. Türk Silahlı Kuvvetleri değil mi? 15 köylüyü helikopterden atan mı? AİHM kararıyla ortaya çıktı…”

Milletvekilleri olarak eleştirel davranmaları gerektiğini belirten Tanrıkulu, “Soru soruyoruz, doğru mu yanlış mı diye sorguluyoruz. En azından Türk Silahlı Kuvvetleri’ne dair bu tür şüpheleri ortadan kaldırmak amacıyla bunu soruyoruz… Öyle yandı ki” dedi. çok köy var mı? Roboski artık Uludere oldu…” dedi.

Sezgin Tanrıkulu, daha sonra sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, “Dünkü açıklamalarımın ardından hakkımda bazı konularda sert eleştirinin ötesine geçen açıklamalar yapan/ yazan herkesle tek tek kanun önünde hesaplaşacağım. dijital platformlar.” (HABER MERKEZİ)

eldivanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu