Teknoloji

Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip 5 ne kadar dayanıklı olduğunu yeni testlerde kanıtlamaya devam ediyor

Galaxy Z Flip 5 dayanıklılığı kendini kanıtlamaya devam ediyor. Cihazın en yakın rakibi Motorola Razr 40Galaxy Z Flip 5 ile karşılaştıran canlı bir katlama testi, Galaxy Z Flip 5’in rekabette önde olduğunu gösteriyor.

Razr 40’ta menteşe ve ekran zarar görürken, Galaxy Z Flip 5 hala sağlam duruyor. Test uzmanları artık dayanıklılığı test etmek için oldukça farklı yöntemler deniyor ve şimdiye kadar Galaxy Z Flip 5 kimseyi şaşırtmadı.

Motorola Razr 40’ın menteşesi 40.000 kat ile ilk sayısını çıkarırkenGalaxy Z Flip 5’in bu noktada hiçbir sorunu yok. 64.000 katlamaya ulaşıldığında Razr’ın menteşesi kötü bir şekilde gıcırdamaya başlar. ve kısa bir süre sonra vazgeçer. Ekran bile 126.000’den fazla katlamadan sonra kırılıyor.

Galaxy Z Flip 5 ise 200.000 katlamayı geçti ve sorunsuz çalışmaya devam etti. Bu, Samsung’un reklamını yaptığı sınır olsa da, cihaz açıkça Samsung’un reklamından çok daha güçlü. 275.000’den fazla açılma noktasında testi daha da farklı hale getiren test uzmanları, hareketleri ısıtılmış bir gıda vitrininde gerçekleştirmeye karar verdi.

Mekanizma, 73°C’nin üzerinde bir maksimum sıcaklığa ulaştı ve Galaxy Z Flip 5, hiçbir rastgele sorun olmadan katlanmaya ve açılmaya devam etti. Menteşe arızalanmadı ve ekran erimedi. Galaxy Z Flip 5 hiç ter dökmeden tam anlamıyla çalışmaya devam etti . Bu da yeni katlanabilir telefonun ne kadar etkileyici olduğunu, 70°C’yi geçen sıcaklıklarda bile sorunsuz kullanabileceğinizi gösteriyor. Ancak kendinizi sıcaklığın 70°C olduğu bir yerde bulursanız, telefonunuzun çalışması muhtemelen en az endişe edeceğiniz şeylerden biri olacaktır.

Testler hala devam ediyor ve Galaxy Z Flip 5, 277.500’den fazla katlama ve açmaya rağmen pes etmeyi reddediyor.

habersenirkent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu