Haber

Rusya’dan Odessa’ya saldırı: Depo ve sosyal tesisi vurdu

Rusya, dün gece saatlerinde Ukrayna’nın çeşitli noktalarına hava saldırıları düzenledi. Rus birlikleri, Karadeniz kıyısındaki Odessa’da yerleşim yerlerini, sosyal tesisleri ve bir gıda dükkanını hedef aldı.

DEPODA YANGIN

Ukrayna İçişleri Bakanı Danışmanı Anton Gerashchenko yaptığı açıklamada, Rus ordusunun 8 adet X-22 füzesi ile düzenlediği saldırıda sosyal tesis ve depoda yangın çıktığını söyledi. Yaklaşık 10 bin metrekarelik bir alanın yakıldığına dikkati çeken Gerashchenko, saldırıyla ilgili ölü veya yaralı olduğuna dair herhangi bir bilgi bulunmadığını ifade etti.

Ukrayna Güney Savunma Kuvvetleri Sözcüsü Natalia Humeniuk yaptığı açıklamada, “Saldırı, bölge sakinlerine kıyı şeridinin günümüzde sosyal bir alan değil, bir cephe hattı olduğunu hatırlattı.” Füzelerin isabet ettiği bölgelerdeki yangınların söndürüldüğünü belirten Humeniuk, “Köy evleri ve sosyal tesislere ateş edilmesi, düşmanın insanların hayatlarını yeniden kurmaya çalıştıkları yerleri hedef alması anlamına geliyor.”

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, dün gece Rusya’ya yönelik ülkenin farklı noktalarını hedef alan 35 İran yapımı insansız hava aracının imha edildiğini duyurdu.

golhisarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu