İş

Rockwell, endüstriyel yapay zeka için NVIDIA ile iş birliği yapıyor

MILWAUKEE – Rockwell Automation (NYSE:ROK), yeni nesil bir endüstriyel mimari ile endüstriyel operasyonların geleceğini yönlendirmeyi amaçlayan teknoloji devi NVIDIA ile bir işbirliği yaptığını duyurdu. Bu ortaklık, “geleceğin fabrikalarını” yaratmaya odaklanarak otomasyon müşterileri için endüstriyel süreçlerin dijitalleştirilmesini basitleştirmeyi amaçlıyor.

Bu gelişmiş üretim tesislerinin, gelişmiş algılama, hızlandırılmış hesaplama yetenekleri, gelişmiş simülasyonlar, otonom mobil robotlar (AMR’ler) ve ön saflardaki operatörlerin bilgi erişimini iyileştirmek için üretken yapay zekaya sahip olması bekleniyor. Rockwell’in Yapay Zeka ve Otonomiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jordan Reynolds, bu işbirliğinin Rockwell’in ürün yelpazesine değer katacağından emin olduğunu ifade etti.

Rockwell, NVIDIA’nın Omniverse Cloud API’lerini Emulate3D dijital ikiz uygulamasıyla entegre ederek endüstriyel ölçekli dijital ikizlerin tasarımı, inşası ve işletilmesinde veri birlikte çalışabilirliğini, işbirliğini ve görselleştirmeyi geliştirmeyi planlıyor. NVIDIA’nın Omniverse ve Simülasyon Teknolojisi Başkan Yardımcısı Rev Lebaredian, bu büyük ölçekli dijital ikizleri geliştirmek için artan bilgi işlem gücü talebinin altını çizdi.

Ortaklık aynı zamanda işgücü sıkıntısına ve üretim ve lojistikte daha fazla verimlilik ihtiyacına da bir yanıt niteliği taşıyor. Rockwell, NVIDIA’nın uç yapay zeka için robotik platformundan yararlanarak, OTTO Motors’u satın almasının ardından gelişmiş AMR’ler ve endüstriyel müşterilere süreç otomasyonu uygulamaları sunmayı hedefliyor.

Rockwell tarafından yapılan bir anket, üreticilerin %83’ünün 2024 yılında GenAI’yi operasyonlarına dahil etmeyi beklediğini ve yapay zekayı iş sonuçlarının önemli bir itici gücü olarak gördüğünü gösteriyor. NVIDIA, Rockwell Automation PartnerNetwork’e katılarak Rockwell müşterilerinin operasyonel esnekliği, çevikliği ve sürdürülebilirliği artırmak için NVIDIA uygulamalarını kullanmasına olanak sağladı.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu