Haber

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’den okullara Öğretmenler Günü ziyareti

Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet öğretmenleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde okullarında ziyaret ederek, bu özel günlerini kutladı. Lider Fazilet, Nilüfer’de “Yılın Yazarı” olan Sait Faik’in “Son Kuşlar” isimli kitabını da öğretmenlere armağan etti.

Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenleri ziyaret etti. Meral-Muammer Ağım Ortaokulu, Ertuğrul Seyhan Anadolu Lisesi, Özlüce Rasim Özdenören Anadolu İmam Hatip Lisesi, Nilüfer Belediyesi Özlüce İlkokulu ve Ahmet Muharrem Uğur Anaokulu’na giden Lider Turgay Fazilet, bu özel günlerinde öğretmenlerin konuğu oldu. Ziyarette, Özlüce Mahallesi Muhtarı Hasan Çakır ile 19 Mayıs Mahallesi Muhtarı Mehmet Fatih Hatipoğlu da yer aldı. Öğretmenler odasında samimi bir halde eğitimcilerle sohbet eden Lider Fazilet, daha nitelikli bir ortamda eğitim vermeleri için öğretmenlerin okullara yönelik taleplerini dinleyerek, dayanak kelamı verdi.

“Öğretmenlerimiz, sadece bir gün değil, her gün bizim için çok değerli” diyen Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet, “Gençleri aydınlığa çıkaran çalışmalarınızdan dolayı, gelecek nesilleri hayata hazırlamak için verdiğiniz emeklerden ötürü hepinizin ellerinden öpüyorum. Bizler de bugün bu mevki ve makamlardaysak, sizlerin vermiş olduğu eğitimler sayesinde. Umarım, hem meslek olarak, hem de özlük hakları açısından hak ettiğiniz değere ulaşırsınız. Geleceğimiz olan gençlerin, nitelikli bir şekilde yetişmeleri sizlerin elinde” biçiminde konuştu.

Ziyaret sırasında öğretmenlere Yılın Müellifi Sait Faik’in “Son Kuşlar” isimli kitabını armağan eden Lider Fazilet, gittiği okullarda kendisini büyük bir coşkuyla karşılayan öğrencilere de derslerinde muvaffakiyetler diledi.

Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri de, kent merkezindeki ve kırsal bölgelerdeki öbür okulları ziyaret ederek, öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu