Haber

Meral Akşener 4 belediye başkan adayını açıkladı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir dizi ziyaret ve programa katılmak üzere Balıkesir’e geldi. Akşener ilk olarak İYİ Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek orada basın açıklaması yaptı. Akşener, Balıkesir’de 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde partisinden belediye başkan adayı olan 4 ismi açıkladı. 28 Ekim’de İYİ Parti’nin 6’ncı yıl dönümünü kutlayacaklarını belirten Akşener, tüm halkı Atatürk Spor Salonu’na davet etti.

“ADAYLIĞIMIZI İMZALAMADIK”

2018 yılında 5 milletvekili bulunan İYİ Parti’nin TBMM’de grup oluşturup seçimlere katılabilmesi için gerekli 15 milletvekili arasında yer alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın ismine ilişkin soruyu yanıtlayan Akşener, şunları söyledi: , “15 milletvekili meselesi çok ciddi.” Bu önemli. O milletvekilleri seçime katılmamız için geçici olarak geldiler. Adaylığıma imza atmadık. Seçime girerek Türkiye’ye demokrasi konusunda iki farklı yapının yan yana gelebileceğini gösterdik. CHP inanılmaz bir itibar kazandı. Sayın Ahmet Akın hakkında hiçbir zaman olumsuz bir sözüm olmadı. “Akın’ı eleştirerek siyaset yapılmaz. ‘Daha iyisini yaparız’ diyerek siyaset yapılır.” dedi.

4 BELEDİYE LİDER ADAYLARINI AÇIKLADI

Akşener, 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanlığına aday olacak 4 ismi açıkladı. Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney yeniden aday gösterilirken, DÜZGÜN Partisi Gönen Belediyesi Lider adayı Fedai Coşkun, Erdek Belediye Başkan adayı Arif Demir ve Erdek Belediye Başkan adayı Arif Demir oldu. Karesi Belediye Başkan adayı Mustafa Lemi Aytekin olarak açıklandı.

“YORUM YOK”

Adı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak anılan GÜZEL Parti Milletvekili Turhan Çömez hakkındaki soruyu yanıtlayan Akşener, “Yorum yok” ifadesini kullandı.

haber-kiziloren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu