Haber

Malatya Valisi Yazıcı’dan Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla kutlama bildirisi yayınladı.

Vali Yazıcı, açıklamasında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a gelişiyle başlayan ve milletin eşine az rastlanır bir tarihi zafer kazandığı Kurtuluş Savaşı sonrasında, Cumhuriyetin ilanıyla birlikte milli iradenin tecellisinin sağlandığını ifade etti. Onun önderliğinde her şeye rağmen destansı bir inanç ve kararlılıkla.

Cumhuriyetin 100’üncü yılını millet olarak kutlamanın büyük gururunu ve memnuniyetini yaşadıklarını kaydeden Yazıcı, 100’üncü yılında da millet olarak Cumhuriyeti yaratan değerlere her zaman sahip çıkacaklarını ve bunun için adımlar atacaklarını vurguladı. Cumhuriyet bilincinin kadim Türk milletiyle birlikte sonsuza kadar yaşayacağıdır.

Yazıcı, açıklamasına şu sözlerle devam etti:

“Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde istiklali ve istikbali uğruna ölüme meydan okuyan, milli ve manevi değerlerine zarar vermeyen, Kurtuluş Savaşımızı zaferle taçlandıran kahraman ecdadımızın bize emanetidir. Tüm zorluklara ve yoksulluğa rağmen eşsiz bir zafer. Bu emanet, devletimiz için sadece bir yönetim şekli değildir.” Türk milletinin binlerce yıllık tarihi boyunca yaptığı, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayan en büyük atılımdır. Cumhuriyetimizin kurucusu başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman yoldaşlarını, bu toprakları kanlarıyla vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet ve rahmetle anıyor, Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyoruz. Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu