Haber

Kırmızı bültenle aranan uyuşturucu kaçakçısı Rawi Ali Quershi, İstanbul’da yakalandı

Uyuşturucu kaçakçılığından kırmızı bültenle aranan Rawi Ali Quershi, İstanbul’da “Kartel-5” operasyonuyla yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Rawi Ali Quershi’nin İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla, İstihbarat, Göçmen Kaçakçılığı ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışma sonucu İstanbul Kağıthane’de yakalandığını duyurdu. Sınır Kapıları şubeleri.

KONUTTAN ÇIKARILDI

Operasyonun görüntülerini paylaşan Bakan Yerlikaya, “Operasyonu düzenleyen kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Milletimizin duaları sizinle. Ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehirlerden arındırma konusunda kararlıyız. tacirler.”

Yerlikaya’nın paylaştığı operasyona ilişkin görüntülerde Quershi’nin bir konuttan dışarı çıkarıldığı görülüyor.

6 TON UYUŞTURUCU GÖNDERDİ

Hakkında kırmızı bültenle tutuklama kaydı düzenlenen Quershi’nin, Hollanda’nın dünya çapındaki uyuşturucu ticareti ve ithalatında önemli rol oynadığı belirtildi.

Dünyanın birçok ülkesinde geniş bir suç ağına sahip olduğu ve büyük miktarlarda kokain ithal etmek için nakliye hatları kurduğu belirtilen Quershi, toplam 6 ton uyuşturucuyu gemi, sürat teknesi ve hava yoluyla, organize depolama tesisleriyle Hollanda’ya sevk etti. uyuşturucu ve unsurların finansörü olduğunun belirlendiği bildirildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu