Haber

Kayseri Büyükşehir’den nefes kesen organizasyon

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Lider Dr. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Memduh Büyükkılıç yönetimindeki kente kazandırdığı yüksek standartlı, tam donanımlı tesisleriyle ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yaparak, yakışır yeni etkinliklerle kenti sporun merkezi haline getirmeye devam ediyor. ‘2024 Avrupa Spor Şehri’ unvanını kazandı.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. 2023 Hasan Sarol Dönemi Atlı Cirit 1. Lig D Grubu Müsabakalarına ev sahipliği yaptı.

Büyükşehir Belediyesi’nin at sporunu Kayseri’ye kazandırarak hayat verdiği Klasik Spor Binicilik ve Atlı Okçuluk Tesisi’nde 10-12 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilen 2023 Hasan Sarol Cirit 1. Lig D Grubu Maçları sona erdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş., Dünya Etnospor Konfederasyonu ve Türkiye Klasik Atlı Sporlar Federasyonu işbirliğinde gerçekleştirilen karşılaşmaları da Kayserili sporseverler ilgiyle takip etti.

Erzurum ve Uşak illerinden 4 takımdan 60 sporcunun katıldığı karşılaşma sonucunda 1 Eylül Binicilik Spor Kulübü birinci, Dadaş Binicilik Spor Kulübü ikinci, Akıncılar Binicilik Spor Kulübü üçüncü ve Eşme 3 Eylül Binicilik Spor Kulübü dördüncü oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu