Haber

Karşıyaka’da yaşam sokağa taşıyor

Yaz ayları ‘Sokak Senin’ ile renklenecek

Karşıyaka Belediyesi Sağlıklı Şehirler Derneği’nden ödül alan “Sokak Senin” adlı etkinlik serisi bu yaz dolu dolu bir programla şehre neşe getirecek.

21 Haziran’da başlayacak program kapsamında her hafta bir başka mahallede çocuklar ve aileler için eğlenceli etkinlikler düzenlenecek.

Tüm Karşıyakalıları etkinliklere davet eden Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Yaz boyunca hep birlikte sokakları coşkuyla canlandıracak, sosyal iletişimi daha da güçlendireceğiz” dedi.

ÇARŞAMBA BAŞLIYOR

Karşıyaka Belediyesi tarafından; Yerel düzeyde sağlıklı bir sosyal politika geliştirmek ve sosyal bağları güçlendirerek aktif bir yaşam gayesine katkı sağlamak amacıyla 2021 yazında başlatılan Sokak Sende faaliyetleri bu yıl da devam edecek. Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıların ilki 21 Haziran Çarşamba günü saat 16.00’da Zübeyde Hanım Mahallesi 7563/15 Sokak adresinde başlayacak.

EĞLENCE SAATLERİ

Program kapsamında çocuklara ve mahallelilere yönelik klasik oyunlar, ritim atölyeleri, hikaye anlatımı, yüz boyama, dans gösterileri, tohum ekme, resim atölyeleri, spor etkinlikleri, takı atölyeleri, köpük gösterisi, geri dönüşüm atölyeleri gerçekleştirilecek. Hem çocuklar hem de aileleri, komşuları ve arkadaşları ile birlikte eğlenceli saatler geçirme fırsatı bulacak.

Her Çarşamba farklı bir mahallede yapılacak etkinliklerin duyuruları Karşıyaka Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yapılacak.

 

SAĞLIKLI VE ETKİLİ YAŞAM

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, 2021 yılında Sağlıklı Şehirler Derneği İyi Uygulamalar Yarışması’nda ‘Sağlıklı Şehircilik’ kategorisinde birincilik kazanan “Sokak Senin” projesini bir klasik haline getirdiklerini belirterek, “ insanı izole eden, doğadan koparan dikey yerleşim modeli günümüzün en büyük sorunlarının ortasında yer almaktadır. Temiz bir çevrenin ve sağlıklı bir şehrin kıymetini toprağa basmadan, yeşilliği hissetmeden anlamak zor olabilir. Ayrıca şehir hayatı, çocuklar, gençler ve yetişkinler için fiziksel olarak aktif olma imkanını kısıtlamaktadır. Karşıyaka Belediyesi olarak tüm bu sorunların daha da arttığı pandemi sürecinde ‘Sokak Senin’ projesini başlatarak fiziksel aktiviteyi ve hareketli yaşamı desteklemeyi amaçladık. Üç yıldır yaz aylarında yürüttüğümüz etkinliklerle çocuklara ve yetişkinlere ortada keyifli vakit geçirmelerini sağlarken, mahalle sakinlerine hem komşuluk bağlarını güçlendirmeleri hem de harekete geçmeleri için yol gösteriyoruz. Yaz boyunca hayatı hep coşkuyla sokaklara taşıyacak, sosyal bağları daha da güçlendireceğiz. Edebiyatı, müziği ve dansıyla sokak kültürünü bir bütün olarak yaşayacağımız etkinliklerimize tüm hemşerilerimizi bekliyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu