Yaşam

İzmir Şehir Tiyatrolarından çocuklara yeni oyun

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın (İzBBŞT) yeni çocuk oyunu “Dikkat Dokuz Çıkabilir!” Seyirciyle buluşmak için gün sayıyor.

Geçmiş dönemlerde “Robinson Dans Etmeyi Öğreniyor” ve “Palyaço Okulu” oyunlarıyla binlerce genç izleyiciyle buluşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (İzBBŞT), üçüncü döneminde repertuarına bir yenisini daha ekliyor. . “Dikkat, Büyükanne Ortaya Çıkabilir!” ilk kez sahnelenecek. Seyirciyle buluşmak için gün sayıyor. Oyunun dünya prömiyeri 11 Şubat Pazar günü İzBBŞT İsmet İnönü Sahnesi’nde yapılacak. Oyunun dramaturgu Halil Ünsal, hikâyeci bir babaannenin hikâyesini oyuncuya ve seyirciye tanıtmak istediklerini belirterek, “Çocuklarımızla güzel vakit geçireceğimiz oyunlarda buluşmak ümidiyle. “

Ödülü sonsuza dek hatırlanacak bir masal anlatma yarışmasına hazırlanan Nine’ın hikâyesini konu alan bu anlatı tiyatrosunun yazarı ve yönetmeni Ceren Demirel’dir. Oyunda Dokuz karakterini Elçin Fazilet, Torun karakterini ise Mustafa Can Yılmaz canlandırıyor. 11 Şubat’ta seyirciyle buluşacak olan oyunun sahne tasarımı Anıl Işık, kostüm tasarımı Deniz Bilgili, ışık tasarımı ise Kaan Burmaoğlu’na ait.

 

İlk gösterim ücretsizdir

Oyunun galasında İzmir Şehir Tiyatroları çocukları ücretsiz ağırlayacak. 11 Şubat gösterimine özel QR kodlara “kultursanat.izmir.bel.tr” adresinden ulaşılabiliyor. “Dikkatli olun, Büyükanne Ortaya Çıkabilir!” Önümüzdeki günlerde de İzBBŞT sahnelerinde çocuklarla buluşmaya devam edecek.

 

“Dikkatli olun, Büyükanne Ortaya Çıkabilir!”

“Peri masalları dinleyen kulaklara kendilerini duyurmak ister.” Büyükanneler arasında, ödülü sonsuza kadar hatırlanacak bir hikaye anlatma yarışmasına katılacak olan büyükanne, yarışmaya katılmak için kendi masalını yazıyor! İzmir Şehir Tiyatroları yarışmaya hazırlık için sahnesini Nine’a açıyor ve Nine ile tanışmanızı bekliyor. Gelişiniz Büyükanne için çok önemli! Çünkü hikâyesini anlatmadan hatırlayamıyor. Yardım etmek ister misin?

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu