Haber

İtalya’da Batan Teknede Ölenler İçin ‘Turist’ Dediler ‘Ajan’ Serbest Bırakıldı

Geçen hafta sonu İtalya’daki Maggiore Gölü’nde bir tekne battı ve 4 kişi öldü. İlk etapta hayatını kaybedenlerin turist olduğu açıklansa da gerçeğin çok farklı olduğu ortaya çıktı.

Gölde batan “Good…uria” isimli teknede doğum günü kutlaması yapıldığı iddia edildi.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre; Geçen hafta sonu İtalya’da bir göle batan teknede iki İtalyan gizli servis casusu, emekli bir İsrailli güvenlik görevlisi ve bir Rus kadın hayatını kaybetti. İtalyan basınına göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle batan teknede 20’ye yakın istihbarat görevlisi bulunuyordu.

Olayda hayatını kaybedenlerin kimlikleri 62 yaşındaki Claudio Alonzi, Tiziana Barnobi, Anya Bozhkova ve Shimoni Erez olarak açıklandı.

İtalyan basınına göre Alonzi-Barnobi çiftinin İtalyan dış istihbarat teşkilatında (Aise) görev başında olduğu belirlendi.

Ülkenin en büyük gazetelerinden biri olan La Repubblica bu sabah söyledi. Maggiore Gölü’ndeki batan teknenin gizemi: Gemide 20 İtalyan ve İsrail istihbarat ajanı vardı‘Ben’ başlıklı bir makale yayınladı.

Haberlerde, “Trajedi başka bir boyuta taşınıyor: sadece bir gemi kazası ve katliam değil, çünkü 4 kurbandan 3’ü ve hayatta kalan 19 kişiden 18’i kolay Pazar yolcusu değildi, bazıları hala görevdeydi, bazıları eski istihbarat ajanıydı”‘ yer aldı.

Gazetenin haberine göre olaydan sağ kurtulan 10 kişi dün sabah saatlerinde askeri uçakla İsrail’e gitti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu