Haber

İstanbul’da Kaçak Göçmenlere Sahte Belge Veren Şebekeye Operasyon

İstanbul Türkiye’de yasa dışı göçmenlere sahte ikamet belgesi, pasaport ve kimlik veren şebekeye operasyon düzenlendi. Operasyonda gözaltına alınan 7 kişiden 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğüİstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden bugün yapılan açıklamada, ‘resmi belgede sahtecilik’ suçunun önlenmesi için İstanbul genelinde operasyon düzenlendiği ve Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Müdürlüğü tarafından 7 zanlının gözaltına alındığı duyuruldu.

Açıklamada, şüpheli kişilerin kaçak göçmenler için sahte ikamet belgesi, pasaport ve kimlik hazırladığı, adreslerde yapılan aramalarda kimlik ve pasaport imalatında kullanılan çok sayıda malzeme ile dijital materyallerin ele geçirildiği belirtildi. . Operasyonda ele geçirilen materyaller arasında çok sayıda sahte pasaport ve şahıslar adına düzenlenmiş kimlik belgelerinin fotoğrafları, kaçak göçmenlerin Yunanistan’a geçiş yollarını gösteren yerler ve çok sayıda tekne fotoğrafının bulunduğu kaydedildi.

Açıklamada, adli makamlara sevk edilen zanlılardan 2’sinin serbest bırakıldığı, 1’inin denetim kararına tabi tutulduğu, 4 zanlının ise tutuklanarak cezaevine sevk edildiği bildirildi.

Kaynak: ANKA / Günümüz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu