Haber

HÜDA-PAR milletvekilleri partilerine döndü

ANKARA – AK Parti listelerinden Meclis’e giren HÜDA-PAR milletvekilleri, partilerine dönmek için dilekçelerini TBMM Başkanlığı’na sundu. HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun geçiş süreci tamamlanmış ve Yapıcıoğlu, TBMM internet sitesinde HÜDA-PAR milletvekili olarak yer almıştır.

HÜDA-PAR milletvekilleri Faruk Dinç, Serkan Ramanlı ve Şahzade Demir de geçiş dilekçelerini partilerine sundular ancak resmi işlemler tamamlanmadığı için dönem dönem bağımsız milletvekili olarak listelerde yer almaya başladılar. Resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından bu üç milletvekili HÜDA-PAR milletvekili olarak görevlerine devam edecek. HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun AK Parti’den ayrılarak kendi partisine geçişleriyle ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Yargılamaların tamamlanmasıyla birlikte AK Parti 263 milletvekili ile Meclis’te yerini alacak.

İttifaklarından ayrılan partilere HÜDA-PAR’ın da eklenmesiyle Meclis’teki parti sayısı 16 oldu. CHP’den daha önce listelerine girdikleri Demokrat Parti, DEVA, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi’nden milletvekilleri; Yine Refah Partisi ve Demokratik Sol Parti milletvekilleri Meclis’e girdikleri AK Parti’den, EMEP milletvekilleri ise listelerinden Meclis’e giren Yeşil Sol Parti’den ayrılarak partilerine dönmüştü. (DUVAR)

karakocan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu