Haber

HDP’den Kobanê davası için 1 Ağustos çağrısı

HDP eski Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinin de aralarında bulunduğu 18’i tutuklu 108 siyasetçi hakkında 6-8 Ekim 2014 tarihlerinde düzenlenen eylemler nedeniyle açılan Kobanê Davası IŞİD’in Kobanê’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için. 53’üncü duruşması 1 Ağustos’ta Sincan Cezaevi Duruşma Salonu’nda devam edecek.

HDP’den yapılan yazılı açıklamada, mahkeme heyetinin duruşmalara adı geçen tatilde devam ettiği belirtilerek, “Seçim öncesi hızlandırılan ve bazı tutukluların savunması dahi alınmadan devam eden duruşmada savcıdan hazırlık yapması istendi. bir fikir. Bir önceki duruşma döneminde sanık avukatları ve tutukluların 5268 sayfalık mütalaaya karşı adil yargılanmaya hazırlanmak için adil ve yeterli süre talep etmelerine rağmen mahkeme, adli tatilde duruşma günü verilmesine karar verdi.

MA’nın haberine göre, açıklamada, “Devletin hemen hemen tüm kurumlarının taraf olduğu bu hukuksuz yargılamada mahkeme heyeti, hakları kısıtlanırken, mahkeme salonunda yargılanan yöneticilerimize yönelik tehdit ifadelerine müsamaha göstererek tarafını göstermiştir. arkadaşlarımızın kendilerini savunması için.”

HDP, 1 Ağustos’ta yapılacak duruşmaya hukuk örgütleri, barolar ve sivil toplum kuruluşlarını katılmaya çağırdı. (HABER MERKEZİ)

haber-tekman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu