Haber

Hatayspor’da Volkan Demirel’den duygulu paylaşım: ‘Christian Atsu’nun bize son hediyesi’

Kahramanmaraşdepremin yıldönümünde Hatayspor teknik direktörü Volkan Demirel, enkazaltında hayatını kaybetti eski oyuncu Christian Atsuiçin bir gönderi paylaştı.

Volkan Demirel, Christian Atsu hakkında şunları söyledi: söylenmiş:

“Atsu’nun attığı bu gol, ona kalan son hediye. Depremden hemen önce gelen bu gol, saf mutluluğu ve umudu temsil ediyor. Ancak ardından gelen deprem, Atsu’yu, Teknik Direktörümüz Taner’i ve birçok sevdiklerimizi aramızdan uzaklaştırdı. Şimdi de vefat ederek, “Hatay’ın ve 10 ilimizin yaşadığı büyük acının üzerinden bir yıl geçti. Büyük bir sevgi ve rahmetle anıyoruz.”

Christian Atsu kimdir?

Christian Atsu, 10 Ocak 1992Doğdu, ileri bölgede çalıştı Ganalı Kendisi milli futbolcuydu. Nihayet Süper Ligkendi takımlarından Hatayspor’daÜniforma giyiyordu.

Christian Atsu neden öldü?

6 Şubat 2023Tarihte meydana gelen ve 11 ilde büyük yıkıma neden olan merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcıkbir ilçeye sahip olmak Hatay’da 7.7 büyüklüğünde depremEnkaz altında kalan Atsu 18 Şubat 2023Açık hayatını kaybettiduyurdu.

Christian Atsu’nun kariyeri

Atsu, kulüpteki futbol eğitimini tamamladıktan sonra 17 yaşında Porto’ya taşındı. 1 Eylül 2013’te Atsu, Chelsea ile 3,5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında beş yıllık bir sözleşme imzaladı ve ardından 2013-14 sezonunun sonuna kadar Hollanda kulübü SBV Vitesse’ye kiralandı.

13 Ağustos 2014’te Atsu, 2014-15 döneminin sonuna kadar Premier Lig kulübü Everton’a kiralandı. 29 Mayıs 2015’te Atsu, yeni yükselen Premier Lig kulübü Bournemouth’a kiralandı.

24 Ocak 2016’da Atsu, BBC Dünya Servisi ile yaptığı röportajda Chelsea’den ayrılışından ve yakında Levante’ye transferinden bahsetti. Ertesi gün Levante yerine Malaga’ya kiralandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu