Haber

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ: “Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı’nı Kazanıyor.

DİLAN BUTLU

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı’nı kazanıyor. Yüzde 53-54 civarında bir oy var gibi görünüyor. Bu oyu her geçen gün artırmayı bekliyoruz. Ama meclis çoğunluğu da çok önemli. Aksi takdirde topal bir ördek olacak Sayın Başkan.” . Özdağ, milletvekili aday listesi hazırlıkları için, “Gördük ki algoritma, matematik ve istatistik kavga ediyor. Algoritma öyle diyor, matematik ve istatistik bir yandan itiraz ediyor. Bu sistem kötü bir sistem… Hem… Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Seçim Kanunu. Ama bunun da üstesinden geleceğiz. Dağ “Ne kadar yüce olursa olsun, yolun içinden geçtiğini göreceksiniz. Mecliste hemen hemen her partinin milletvekili olacak. Çok ciddi bir rakama ulaşacağız.”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ; Milletvekili aday listeleri ile UYGUN Partisi’nin İstanbul İl Başkanlığı’na ve ardından CHP’ye yönelik saldırıları değerlendirdi. ANKA Haber Ajansı’nın sorularını yanıtlayan Özdağ, şunları söyledi:

“PARLAMENTO ÇOĞUNLUĞUNU ALMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ: Seçim yasası geldi. İktidar tarafından bunu bir oldubitti haline getirdiler. Bu bir siyaset mühendisliği eylemiydi. Bu yasa ile her şehirde birinci ve ikinci sıradaki taraflar yararlanıyor. Milletvekili atayabilirler. Üçüncüsünde kısmen vekil seçerler. Bunu düşündüğümüzde her şehirde nasıl birinci, ikinci oluruz diyerek hep birlikte çalıştık. Geldiğimiz noktada o kadar öngörülüyüm ki Süleyman Demirel’in deyimiyle 24 saat çok uzun olabiliyor ve yarına kadar çok şey değişebiliyor. Ancak gelinen noktada UYGÜN Partisi, yine ittifak halinde, Millet İttifakı olarak kendi listeleriyle ittifaka gireceğini söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti, Saadet Partisi ve DEVA Partisi ise birlikte seçime gireceklerini söylüyor ve beyan ediyor. Böyle bir ortamda meclis çoğunluğu elde etmeye çalışıyoruz.

YOKSA TOPAL ÖRDEK OLACAK BAY. BAŞKAN: Cumhurbaşkanlığını Sayın Kemal Kılıçdaroğlu kazanıyor. Oyların yüzde 53-54 civarında olduğu görülüyor. Bu oyumuzu her geçen gün artıracağımızı öngörüyoruz. Ama meclis çoğunluğu da çok değerli. Aksi takdirde topal bir ördek olacak Sayın Başkan. Kanunlar; Kanun hükmünde kararnamelerin ve kararların üzerinde olacakları için kanunlar çıkarsa Türkiye büyük bir kaosa girer. Onun için milletimize, tüm demokratlara sesleniyoruz. Lütfen milletvekillerimize oy verin.

ALGORİTMA, MATEMATİK VE İSTATİSTİĞİN KENDİ İLE İLGİLİ OLDUĞUNU GÖRDÜK: İşte listeler. Kıymetli olan hangi şehirde, hangi kişiyle, hangi partiyle daha çok oy alacağız, daha çok milletvekili çıkaracağız. Bunun üzerinde çalışıyorlar. Algoritmanın, matematiğin ve istatistiğin kendisiyle çeliştiğini bile gördük. Bu sistem herkesi kavga ettiriyor. Taraflar görüşüyor. Daha çok milletvekili çıkaralım buradan, şöyle yapalım, böyle yapalım. Algoritma bu şekilde olsun diyor, öte yandan matematik ve istatistik nesnesi. Bu sistem korkunç bir sistem… Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi de, Seçim Kanunu da. Ama üstesinden geleceğiz. Dağ ne kadar büyük olursa olsun, yolun üzerinden geçtiğini göreceksin. Çok yakında her partinin parlamentoda milletvekili olacak. Çok önemli bir rakama ulaşacağız.”

“MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNİN BU HAREKETİ… BU BİR YEMDİR”

MHP’nin milletvekili aday listesini tüm partiler nezdinde açıklamasına ilişkin Özdağ, şunları söyledi:

“Milli Hareket Partisi’nin bu hamlesi ilgiyi hak ediyor. Tek başlarına gireceklerini tahmin etmiyorum. Millet İttifakı’nın hamlelerini bekliyorlar. Aynı zamanda Adalet ve Adalete de istedikleri sayıyı alamadıkları için. Kalkınma Partisi hep birlikte, sanki bu atılımla istediğimiz rakama istediğimiz rakama ulaşabilecekmiş gibi, “Şaka mı yapıyoruz? Bu bir yem. İnanmıyorum ama bu tür şeyler onların bilmesi gereken bir iş. 11 ilde 6 partide CHP ve YETER Parti listelerine giriyoruz. Kalan kısımlarda ise CHP ve DOĞRU Parti listeleri oluşturulacak. Bunlar benim.” İstediğimi ver taktiği.”

“KILIÇDAROĞLU’NUN ÇOK İYİ KORUMAYA İHTİYACI VAR”

İYİ Parti ve CHP İstanbul İl Başkanlığı’na yönelik saldırılara ilişkin Özdağ, “Hepimiz dikkatli olmalıyız. Hele bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Sayın Ahmet Davutoğlu ve Sayın Meral Akşener özellikle dikkat etsinler.” Ama özellikle Sayın Kılıçdaroğlu çok daha fazla “Bence iyi korunmalı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu