Ekonomi

FTX Türkiye, Bakiyeleri Banka Hesaplarına Göndermeye Başladı

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX, bu hafta kripto para bölümüne ağır bir darbe vurdu. Borsanın likidite krizi yaşamasıyla birlikte Binance tarafından satın alınacağı açıklanmış, Binance sonrasında bu kararından vazgeçmişti. Tüm bunların akabinde FTX, resmen iflas ettiğini duyurmuştu.

Bu gelişmeler sürerken, FTX üzerinden yatırım yapan kullanıcıların hesaplarındaki para da kayıplara karışmıştı. Çeşitli kaynaklara nazaran kaybedilen para ölçüsü 1,7 milyar dolar seviyesindeyken, bugün FTX Türkiye’den örnek bir hareket geldi.

FTX Türkiye kullanıcılarının bakiyeleri banka hesaplarına aktarılıyor:

FTX’in Türkiye faaliyetlerini yürüten grup, kendi inisiyatifiyle kullanıcılarını koruyacak bir harekete imza attı. FTX Türkiye, kullanıcı bakiyelerini, kullanıcıların banka hesaplarına aktarmaya başladı.

FTX Türkiye’de bakiyeniz varsa paranızı almak için yapmanız gerekenler:

FTX Türkiye’ye bağlı IBAN adresiniz yoksa:

  • Bu kontağa tıklayarak FTX Türkiye IBAN Bilgisi Formu’na ulaşın.
  • Formu eksiksiz bir halde doldurun.
  • “Gönder” seçeneğine tıklayarak formu takıma gönderin.

FTX takımı, formdaki bilgileri denetim ettikten sonra sunduğunuz hesap ve IBAN bilgileriniz üzerinden bakiyenizi banka hesabınıza aktaracak.

FTX Türkiye’ye bağlı IBAN adresiniz varsa:

FTX Türkiye, öteki tüm taleplerle ilgili farklı formlar paylaşılacağını açıkladı.

Kullanıcılara ne kadar para gönderiliyor?

FTX Türkiye’de yatırımı bulunan kullanıcıların bakiyeleri, grup tarafından 12 Kasım tarihinde Türk Lirası’na çevrildi. Bu süreçte yatırım yapılan kripto para ünitelerinin, 12 Kasım 03.00’da Binance, Binance Türkiye, BtcTürk, MEXC, Huobi ve Kucoin borsaları üzerindeki kıymetleri dikkate alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu