Ekonomi

Emirates SkyCargo, Yaşam Bilimleri ve Sağlık Hizmetleri için özel olarak hazırlanmış yeni çözümler sunuyor

Emirates SkyCargo, yenilenen “Yaşam Bilimleri ve Sağlık Hizmetleri” ürün grubu kapsamında küresel sağlık sektörü için özel olarak hazırlanmış iki yeni çözümü piyasaya sürdü.

Havayolunun “Yaşam Bilimleri ve Sağlık Hizmetleri” portföyü, pazar lideri ilaç taşıma çözümlerini kapsıyor ve iki yenisini ekliyor: Emirates Vital ve Emirates Tıbbi Cihazlar – her ikisi de amaca uygun ve geleceğe hazır olacak şekilde müşterilerle istişare içinde geliştirildi. Yeni iş portföyü ile ilgili videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Emirates SkyCargo grubu, uzman nakliye komisyoncuları ile yakın işbirliği içinde yeni hizmetleri küresel olarak uygulayacak.

Nabil Sultan, Emirates SkyCargo Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlaç lojistiği sektöründe zaten pazar lideri konumundayız ve dünya çapında her hafta yaklaşık 2 milyon kilogram ilaç kargosu taşıyoruz. 2015’ten beri kapasitemizi geliştirmek için 200 milyon doların üzerinde yatırım yaptık. Bu sayede tıp ve daha geniş yaşam bilimleri alanında çok güçlü bir uzmanlığa ve içgörüye sahibiz.

“Müşterilerimizi dinleyerek, kişiselleştirilmiş hasta bakımında küresel sağlık sektörünün ilerlemesini desteklemek ve hassas malzeme ve ekipmanların taşınması için hava kargo lojistiğinde artan öncelikli hizmet ihtiyacını karşılamak için bir fırsat gördük.

“Yalnızca müşterilerimiz için değil, aynı zamanda onların son müşterileri olan bireysel hastaları için de daha iyi bir dünya sunmaya yardımcı olmayı hedefliyoruz. Ürün yelpazemizi genişleterek ve bu çözümlerin amaca uygun ve geleceğe dönük olmasını sağlayarak, dünya çapında daha fazla yaşama fayda sağlamak için daha fazla hayati önem taşıyan arıtma ekipmanı ve malzemesini taşımayı hedefliyoruz.”

Küresel sağlık hizmetleri hava lojistiğinde yeni bir dönem

Klinik deneyleri, insan organlarını ve dokularını, hücre ve gen terapisini taşıyan Emirates Vital (AXT), söz verildiği gibi teslim edildiğinden emin olmak için her gönderiyi izleyen Emirates kontrol kulesi ekibiyle standardın çok ötesinde bir hizmet sunmayı planlıyor.

Emirates Medical Devices (AXM), hastalıkların teşhisi, önlenmesi, tedavisi ve izlenmesi için kullanılan ekipmanların teslimatını destekleyen bir başka yeni bağımsız teklif olarak öne çıkıyor. Ventilatörler ve test kitlerinden X-ray makinelerine ve MRI’lara kadar her şeyi taşımak için tasarlanan hizmet, taşınan tüm kargoların gelişen Tıbbi Cihaz Yönetmelikleri ve Tek Tip Dağıtım Uygulamaları uyumluluğuna uymasını sağlar.

SkyCargo’nun ilaçları sağlam ve güvenli bir biçimde taşımaya yönelik mevcut çözüm yelpazesini oluşturan özellikler: Halihazırda gelişmiş pasif paketleme ile gelen ve varış noktasına kadar Emirates Pharma kasalarını kullanan sıcaklığa daha az duyarlı ürünler veya gönderiler için Emirates Pharma (AXS). Emirates Pharma Plus (AXD), sıcaklık dalgalanmaları riskini azaltmak için hem Emirates Pharma kasalarını hem de Dubai’deki bir soğuk kabin filosunu birleştirir. Emirates Pharma Active (AXC), altı tedarikçinin aktif korumalarını kullanarak insülin, aşılar ve Onkoloji ilaçları gibi oldukça hassas farmasötik ürünler için en yüksek koruma ve kontrol kategorisini sunar.

Dünya lideri lojistik tesisler

Emirates SkyCargo, Emirates’in çağdaş geniş gövdeli uçak filosunun yanı sıra 11 özel Boeing 777 kargo uçağında yüksek kargo kapasitesi sunuyor. Dubai’deki merkezinde son teknoloji ürünü iki kargo terminali işletiyor ve havada üç saate kadar transit süreleri sunuyor. Terminaller, yılda yaklaşık bir milyon ton toplam kargo kapasitesi sunmakta ve bunu 1,3 milyon tona çıkarma imkanı sunmaktadır. Çabuk bozulan ürünler ve ilaçlar gibi sıcaklığa duyarlı ürünler için 15.000 m2 özel depolama alanı bulunmaktadır.

SkyCargo’nun ilaç soğuk zincir elleçleme kapasitesi, 9 adet ana güverte soğutmalı araç, 41 adet alt güverte soğutmalı araç ve ayrıca 12 adet frigorifik kamyon içermektedir. Üç katmanlı eser yelpazesi, yüksek sıcaklık toleransı olan ilaçlardan etkili konteyner sıcaklık kontrolü gerektiren yüksek değerli kargoya kadar her türlü eser için nakliyeye izin verir.

gelecekteki büyüme

Yaşam Bilimleri ve Sağlıklı Yaşam Hizmetlerinin bir parçası olarak sunulan yeni çözümler, Emirates SkyCargo’nun hızlı, güvenilir, esnek ve verimli uzman çözümler sağlama konusunda pazara liderlik etme tutkusu doğrultusunda ilk sırada yer alıyor. Emirates’in kapsamlı küresel ağ kapasitesinden ve kargo havayolu şirketi Dubai’de bulunan birinci sınıf lojistik altyapısından yararlanarak; Her zaman dijitalleşmeye, teknolojiye, tesislere ve lojistik uzman grubuna yatırım yapmaktadır.

SkyCargo’nun diğer önde gelen çözümleri arasında şunlar yer alıyor: Emirates uçuşlarında her gün dünya çapında tahmini 500-600 tonluk yolculukla tonaj bazında en büyük iş birimi olan Bozulabilir Ürünler; Değerli Kalemler için, Dubai’nin gelişen altın ve mücevherat endüstrisindeki müşterilerle yıllar içinde geliştirilen özel bir analiz; Bölgesel ve uluslararası posta hizmeti sağlayıcıları için Posta ve Kurye hizmeti.

Nebil Sultan sözlerini şöyle sürdürdü: “Küresel tedarik zinciri hızla gelişiyor. Teslimat süreleri ve tedarik açısından artan beklentiler, hava kargoyu benzersiz bir şekilde en hızlı ve en güvenli lojistik modu olarak konumlandırıyor. Emirates’in merkezi Dubai, modern altyapısı, ilerici politikaları ve coğrafi avantajıyla bu talepleri karşılayabilecek bir konumda ve 4 saatlik bir uçuşla 2,5 milyar kişiye ulaşabiliyor. Emirates SkyCargo, yeni lojistik dünyasına hazır ve müşterilerimize her zamankinden daha iyi çözümler sunmak için yeteneklerimizi geliştirmeye devam edeceğiz.”

Kasım 2022’de Emirates, 2024 ve 2025’te teslim edilmek üzere 5 yeni Boeing 777 kargo uçağı siparişi verdiğini ve 10 kargo uçağı için bir yenileme programı aracılığıyla filosunu daha da genişletmeyi planladığını duyurdu.

Emirates, dünya çapında altı kıtada 150’den fazla varış noktasına kargo hizmetleri sunuyor. Buna ABD’de 13, Uzak Doğu’da 17 ve Avrupa’da 36 destinasyon dahildir.

Yenileme için bir modül olarak Emirates SkyCargo, ‘Emirates SkyCargo ile Dünya Daha İyi’ sloganıyla orijinal bir yaratıcı reklam kampanyası başlattı. Reklam, her gün karşılaştığımız çeşitli durumlarla, ister hayat kurtaran sağlık hizmetleri, ister taze meyve, çiçekler, evcil hayvanlar veya değerli eşyalar olsun, dünyanın her yerindeki insanlara eserler ulaştırmak için lojistik şubesinin ne kadar değerli olduğunu vurgulamaktadır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu