Haber

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın ev sahipliğinde düzenlenen 14. Büyükelçiler Konferansı’nda iletişim, kültür ve bilim paneli düzenlendi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın ev sahipliğinde düzenlenen 14. Büyükelçiler Konferansı kapsamında “Türk Yüzyılında İrtibat, Kültür ve Bilim Paneli” düzenlendi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre panele Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanı Fahrettin Altun ve YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar katıldı.

Yüzyılda İletişim, Kültür ve Bilim Panelinde kültür varlıklarının korunması, turizm, uluslararası öğrenciler ve eğitim, dezenformasyonla mücadele ve stratejik iletişim ve Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları kapsamında düzenlenebilecek etkinlikler tartışıldı.

Panelde, Dışişleri Bakanlığı ile ilgili bakanlıklar ve daireler arasında kültür ve kamu diplomasisi alanlarında koordinasyon ve iş birliği ele alındı.

14. Büyükelçiler Konferansı, 5-9 Ağustos tarihlerinde Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın ev sahipliğinde, Bakanlık merkez teşkilatında ve yurt dışında görevli tüm büyükelçilerin katılımıyla Ankara’da gerçekleştirilecek.

2008 yılından bu yana düzenlenen 14. Büyükelçiler Konferansı’nın resmi açılışı dün yapıldı.

haber-demirozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu