Ekonomi

Didim Belediyesi Üretiyor, Kazanan Vatandaş Oluyor

Didim Belediyesi tarafından ekimi gerçekleştirilen ayçiçeklerinde hasat başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda tarımsal kalkınma hareketi başlatan Didim Belediyesi’nin dikimini yaptığı bir mamülde daha hasat periyodu başladı.

Geçmişte Balat Mahallesi’nde bulunan 74 dönümlük araziye ekilen buğdayları Didimli vatandaşlara un olarak ücretsiz dağıtan, Akyeniköy Mahallesi’nde bulunan tarlada yetişen biber, domates, patlıcan, salatalık ve daha birçok sebzeyi tekrar Didimli vatandaşlara ikram eden Didim Belediyesi, ayçiçeklerin gerekli olgunluğa erişmesi sonrası hasata başladı. Hasadın tamamlanmasının akabinde ayçiçekleri, yağ üretilerek vatandaşlara tekrar fiyatsız olarak ulaştıracak.

Hasat çalışmalarını denetim etmek üzere tarlaya giden Didim Belediye Lideri Ahmet Deniz Atabay, Didimli vatandaşlar için yürüttükleri çalışmaların sürat kesmeden devam edeceğini söyledi. Lider Atabay, “Didim Belediyesi olarak Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatları doğrultusunda Türkiye genelinde bulunan CHP’li belediyelerce başlatılan ziraî kalkınma atağının en başarılı örneklerinden birisini Didim’de verdiğimize inanıyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan da takviye alarak yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında ekimini yaptığımız ayçiçeklerinde hasata başladık. Bu mamülümüzü de tekrar kendi bünyemizde bulunan imkanlar ile yağ olarak hazırlayarak vatandaşlarımıza fiyatsız olarak ulaştıracağız, böylelikle Didimli vatandaşların mutfak masraflarına bir nebze de olsa katkı sunacağız. Didim için çalışmaya, Didimliler için üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu