Haber

Davutoğlu’ndan tablo yorumu: Yararlı bir krizdi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olmasının ardından ilk kez konuştu.

İlker Karagöz’ün Fox TV’ye konuk olan Davutoğlu, “Evet kriz yaşandı ama bence faydalı bir krizdi” dedi. 2023 seçimleri için uyarılarda bulunan Davutoğlu, “Ümitsizliğe kapılmayın. Biz o masanın etrafında saatler geçirdik” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

KUZEY KORE’YE TÜKETİM: Cumhur İttifakı seçimi kazanırsa, bir sonraki seçime kadar Türkiye ya çok şiddetli gerilimler yaşayacak ya da bazı ülkelerde görüldüğü gibi demokrasi gibi görünen ama hiç alakası olmayan bir yapıya bürünecek. Ülke ismi vermek istemiyorum ama Kuzey Kore’ye kadar olan tüketim bu örnek ülkelerin sonu.

BU FEDALARIN TAÇLANMASI GEREKİR: Bu Altı Tablonun oluşumu çok eskilere dayanmaktadır. Öncelikle Akşener Bey önemli bir mücadele verdi. Türkiye’nin belki de en katı disipline sahip olan MHP içinde yoğun bir çaba sarf etti. O tel çitlere tutunduğu zamanları hepimiz hatırlıyoruz. ÂLÂ Parti’yi kurarak bir başarı hikayesi yarattı. Bu fedakarlıklar artık taçlandırılmalıdır. Akşener Bey’in dün akşam yaptığı açıklamalar bence bu sürecin en değerli yanlarından biri oldu. Akşam aradım tebrik ettim teşekkür etti. Aile olarak yakın bir ilişkimiz var. Kendisine iftira atıldığında yanındayım. Gelini benim akrabam olduğu için biz de dünkü sayılırız. Her şeyden önce biz arkadaşız. Akşener bey net oynuyor net konuşuyor. Akşener Bey de toplumdaki genel duruma üzüldü, bunu hissedebiliyordum.

KATILIM BİLE İKLİMİ DEĞİŞTİRDİ: Evet kriz vardır, bazen krizler siyasette işe yarar. Bu kriz de faydalı oldu. Kriz yoksa bir aktör baskındır. Çözülürse o kriz öldürmeyen darbeyi güçlendirir. Bu nedenle Sayın Akşener’in toplantıya gelmesi değerliydi. Katılımı bile iklimi değiştirdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu