Haber

Cumhurbaşkanlığı, Bolu Belediyesi’nin Erdoğan heykeli talebini reddetti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın heykelinin yapılması için izin isteyen Bolu Belediyesi’ne Cumhurbaşkanlığı, heykel yerine ihtiyaç sahiplerine yardım edilmesinin uygun olacağı yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzalı cevap yazısında, Bolu’ya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın heykelinin yapılması için Belediye’den izin istendiği hatırlatıldı.

Yazıda şu sözler yer aldı:

“Konu Sayın Cumhurbaşkanımıza iletilmiş ve Cumhurbaşkanımız devlet adamlarının heykelleriyle değil hizmetleriyle anılması gerektiğini vurgulayarak, heykelinin yapılmasına onay vermediklerini, devlet adamlarına yardım edilmesinin daha uygun olacağını ifade etmiştir. Bolulu vatandaşlarımıza planlanan bedel kadar heykelin maliyeti.”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhurbaşkanlığı’ndan gelen yanıtı sosyal medya hesabından paylaştı. Özcan, “Bugün cevap geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız heykelini dikmemize izin vermedi. Parasını ihtiyaç sahiplerine dağıtmamızı tavsiye etti. Biz de bu tavsiye doğrultusunda, neyin ne olduğunu görmeden ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye çalıştık. sağ el verir Peygamberimizin dediği gibi her zaman yaptığımız gibi olmaya da devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

izin isteği

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimi kazanması halinde Bolu’nun en görünür yerine heykelini dikeceğini belirtmiş, seçimden sonra da bu konuda muvafakat isteyen yazısını sosyal medya hesabından paylaşmıştı. sosyal medya hesabı.

Özcan’ın Cumhurbaşkanlığına gönderdiği yazıda, “Sayın Cumhurbaşkanı, seçimden önce, seçimi kazanmanız halinde Bolu’ya heykelinizi dikeceğime söz vermiştim. diri bir insana ihtiyaç vardır. Sözümü yerine getirmek için heykelinizin yapılması için izninizi rica ediyorum. . Saygılar sunarım.” ifadeler yer aldı.

pirazizhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu