Haber

Çin’de Eski Başbakan Li Kiqiang İçin Anma Töreni Düzenlenecek

68 yaşında kalp krizinden hayatını kaybeden eski Başbakan Li Keqiang için 2 Kasım’da Çin’de anma töreni düzenleneceği bildirildi.

Çin resmi ajansının haberine göre,

Li’yi anmak için Çin anakarasında, Hong Kong’da, Makao’da ve yabancı misyonlarda bayraklar 2 Kasım’da yarıya indirilecek.

Çin’in protokol kuralları uyarınca, devletin iki numaralı makamı olan başbakan Li için, devlet başkanlarının cenazelerinde olduğu gibi Büyük Halk Salonu’nda anma töreni düzenlenmeyecek.

Ülkeyi yöneten Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) eski Başbakan hakkında yayınladığı resmi anma yazısında, Li’nin “mükemmel bir ÇKP üyesi, zamanın testini geçmiş sadık bir komünist asker” olduğu belirtildi. olağanüstü bir proleter devrimci, devlet adamı, parti ve devlet lideri.”

Li’yi anmak için uygulanan protokolün, 2019 yılında hayatını kaybeden eski Başbakan Li Ping için uygulanan protokolün birebir aynısı olması dikkat çekti.

ÇKP’nin anma makalesinde, ölümünden sonra Li Ping’i öven ifadelerin aynısı yer aldı.

“Halkın Başbakanı”

Eski Başbakan Li Keqiang, ölümünün ardından geçmişte bağlarının bulunduğu birçok Çin şehrinde vatandaşlar tarafından düzenlenen etkinliklerde “halkın başbakanı” olarak anıldı.

2013-2023 yılları arasında Çin’de görev yapan eski Başbakan Li Keqiang, 27 Ekim’de 68 yaşında kalp krizinden hayatını kaybetti.

Başkan Xi Jinping ile birlikte son 10 yılda Çin siyasetinin önde gelen isimlerinden biri olan Li, Başbakan olduğu dönemde ekonomiYönetiminin sorumluluğunu üstlendi ve özel sektörü teşvik etmeye, yapısal reformlara ve makroekonomik istikrara odaklanan politikalara rehberlik etti.

Li’nin, Çin’in dengesiz ekonomik büyümeden sürdürülebilir kalkınma modeline dönüşümünü sağlamak için mali riskleri azaltmaya ve yapısal reformlara odaklanan ekonomi politikalarına “Linomik” adı verildi.

Eski Başbakan’ın özellikle son dönemindeki siyasi nüfuzu, Devlet Başkanı Xi Jinping’in devlet yönetimindeki artan gücü ve tek adam konumu nedeniyle gölgede kaldı.

Li Kiqiang, Ekim 2022’de düzenlenen 20. ÇKP Kongresi’nde partideki görevlerinden istifa etti ve Mart ayında 14. Ulusal Halk Kongresi’nde hükümetin çalışma raporunu son kez Parlamento’ya sunduktan sonra görevlerini halefi Li Qiang’a devretti. bu yıl.

karatasajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu