Ekonomi

Buffett, Berkshire’ın Paramount pozisyonundan zararla çıktığını itiraf etti

Warren Buffett bugün yaptığı açıklamada şirketi Berkshire Hathaway Inc’in (NYSE:BRKa) Paramount Global’deki hisselerinin tamamını elden çıkardığını ve önemli bir mali kayba uğradığını duyurdu. Omaha, Nebraska’daki yıllık hissedarlar toplantısında konuşan Buffett, “%100 benim kararımdı ve hepsini sattık ve epeyce para kaybettik” diyerek kararın tüm sorumluluğunu üstlendi.

Berkshire Hathaway’in 2023 yılı sonuna kadar toplam 63,3 milyon adet olan Paramount Global B Sınıfı hisselerine yaptığı yatırım, Buffett’ın direktifiyle tasfiye edildi. Bu hamle, Paramount’un diğer eğlence stüdyolarıyla birlikte, Hollywood yazarları ve oyuncularının uzun süreli grevleri, zayıflayan reklam pazarı ve televizyon bölümünün karlılığını toplu olarak etkileyen kablo aboneliklerindeki düşüş gibi bir dizi aksaklıktan toparlanma konusunda zorluklarla karşılaştığı bir dönemde geldi.

Özellikle Screen Actors Guild-American Federation of Television and Radio Artists (SAG-AFTRA) tarafından gerçekleştirilen grevler, 26 Eylül 2023 tarihine kadar devam eden grevlerle birlikte stüdyonun faaliyetlerini olumsuz etkilemiştir.

Konuyla ilgili gelişmelerde, Paramount yönetim kurulunun potansiyel satın alma tekliflerini değerlendirmekle görevli özel bir komitesi Skydance Media ile özel görüşmelerde bulunuyordu. Ancak, Cuma günü kaynaklar Paramount Global’in bu görüşmeleri bir anlaşmaya varmadan sonlandıracağını ve başka bir teklifi değerlendirmek için kapıyı açacağını açıkladı.

Paramount Global, hisselerinin Berkshire Hathaway tarafından satışına ilişkin henüz bir açıklama yapmadı. Satış, Buffett’ın liderliğinde uzun vadeli yatırım stratejisiyle tanınan holdingin kayda değer bir elden çıkarmasına işaret ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu