Haber

Bornova’da inşaat için 8 ağaç kesildi, tepki geldi

İzmir’in Bornova ilçesinde bir site inşaatının önündeki yolu genişletmek için parkta bulunan 8 ağaç Bornova Belediyesi ekipleri tarafından kesildi. Mahalle sakinleri daha önce de inşaat alanı açmak için ağaçların kesildiğini belirterek tepki gösterdi.

İzmir’in Bornova ilçesinde belediye ekiplerinin ağaçları kesmesi mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu. Bornova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Erzene İlçesi’nde bir site inşaatının önündeki yolu genişletmek amacıyla parkta bulunan 8 ağaç kesildi. Bölgede inşaat alanı açmak için çok sayıda ağacın kesildiğini öne süren mahalle sakinleri duruma tepki gösterdi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, vatandaşların tepkisine rağmen ekiplerin ağaç kesimine devam ettiği anlar yaşandı. Mahalle sakinleri ağaçlı kesime devam edildiğini ve bölümü durdurmaya çalıştıklarını ancak ekiplerin ‘belediye kararı’ diyerek bölümü devam ettirdiğini belirtti.

Bornova Belediyesi’nden yapılan açıklamada, inşaat firmasının siteye giriş yolunu açmak amacıyla yaptığı başvuru üzerine aynı bölgede 9 ağacın kesildiği ve 16 ağacın dikileceği belirtildi. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu