Yaşam

Bilinçli Seçmen Olduğunuzu Gösteren Bir Web Sitesi

Türkiye, 14 Mayıs 2023’te yapılacak genel seçimleri merakla beklerken, seçimlerle ilgili oldukça ilginç bir internet sitesi geliştirildi. Daha önce farklı projelerle karşımıza çıkan geliştirici Sezer İltekin, “ Bilinçli Seçmenisimli yeni projesini duyurdu.

İltekin’in Twitter’da yaptığı paylaşıma göre bu site vatandaşların genel kültürünü ve seçim bilincini artırmaya yönelik bir bilinçlendirme projesi.

10 soruyu 150 saniyede doğru yanıtlayarak “Bilinçli Seçmen Belgesi” kazanabilirsiniz.

Bilinçli Seçmen projesine ulaşmak için buradaki iletişime tıklayabilirsiniz.

Siteye giriş yaptığımızda oldukça kolay bir hedefi olduğunu görüyoruz. Bu siteden kullanıcıların 150 saniye içinde yanıt vermesi gerekmektedir. 10 soru yönlendiriliyor. Sorular doğru cevaplanırsa Tamamen sembolik olan ve resmi bir geçerliliği olmayan “Bilinçli Seçmen Belgesi”alabilirsiniz.

Bilinçli Seçmen projesindeki sorular, Türkiye’nin gündemindeki siyasi konulara odaklanıyor. Bu sayede vatandaşların genel kültürünün ve seçim bilincinin arttırılması amaçlanmaktadır. Sitede sorulan soruların bir örneğini yukarıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz.

Bilinçli Oy Verenler’in geliştiricisi Sezer İltekin, daha önce kısa sürede 1 milyon ziyaretçiye ulaşan ve Türkçe’de hakikat kullanımına odaklanan “genius.de” projesi ile karşımıza çıkmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu