Haber

Belediye Meclis Üyesi Brezilya’da Halka Rüşvet Dağıttı

Brezilya’nın Candido Mendes kentinde belediye meclis üyesi Sabaha Filho, belediye başkanının kendisine rüşvet verdiğini ve 300 bin Brezilya realini (1 milyon 663 bin 127 TL) camdan dışarı atarak halka dağıttığını söyledi.

Maranhao eyaletinin Candido Mendes şehrinde belediye meclis üyesi olan Sababa Filho, şehrin Belediye Başkanı Jose Bonifacio Rocha de Jesus’un istifa etmesi için kendisine 300 bin Brezilya reali (1 milyon 663 bin 127 TL) rüşvet verdiğini açıkladı. Daha sonra çantasındaki banknotları belediye binasının penceresinden dışarı atarak halka dağıtan Filho’nun bu hareketi çevredeki vatandaşların büyük ilgisine neden oldu. Meclis üyesi Sababa Filho yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Rocha de Jesus’un kendisine rüşvet olarak verildiğini söylediği parayı atmadan önce, yerine başka bir yandaş getirmeyi planladığını ve hayatının tehlikede olduğunu belirterek, “Bu para belediyeye ait. insanlar” dedi. Sababa Filho da olayın ardından polise giderek suç duyurusunda bulundu. Amatör kameralara yansıyan görüntülerde, belediye binasından dışarıya banknotların atıldığı ve pencere önünde toplanan vatandaşların şaşkınlık içinde atılan paraları yakalamaya çalıştığı görüldü.

“siyasi gösteri”

Olayın ardından basına açıklamalarda bulunan Candido Mendes Belediye Başkanı Jose Bonifacio Rocha de Jesus, meclis üyesi Filho’nun iddialarını yalanladı ve olayları siyasi bir gösteri olarak nitelendirdi. Duruma kızdığını dile getiren Rocha de Jesus, Filho hakkında iftira ve karalama suçlarından şikayetçi olacağını duyurdu. – BREZİLYA

taskent-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu