Haber

Başakşehir’de 13 katlı apartmandan bakır kablo çalındı

Başakşehir’de bir site üzerinde bulunan 13 katlı apartmana 3 kişi baskın yaparak, dairelere enerji sağlayan 160 metre uzunluğundaki bakır topraklama kablolarını çaldı. Olay güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, geçtiğimiz hafta Başakşehir Onurkent Sitesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bir apartmana giren hırsızlardan biri dışarıyı gözetlerken, diğer 2 hırsız ise katlardaki kuyu kapaklarını açarak, apartmanlara elektrik akımı sağlayan yaklaşık 160 metrelik topraklama kablolarını keserek, yere koydu. yanlarında getirdikleri çantaya atarak olay yerinden kaçtı. Bir süre sonra durumu fark eden apartman yönetimi polise şikayette bulunurken, ertesi gün kalan kabloları çalmak için geri gelen küstah hırsızlar apartmanda yaşayan bir vatandaşın dikkat çekmesi ve yapılan müdahalenin ardından olay yerinden kaçtı. bina görevlisinden.

16 yıldır apartmanın müdürlüğünü yapan Duran Bozkurt, “İlk defa bu kadar değerli ve önemli bir hırsızlıkla karşılaştık. Hırsızlar gelip içindeki topraklama hattını kesti. Bu nedenle insanlar risk altında. evlerinde elektriği ile ilgili sorun ve şoklar var.Elektronik cihazların arızalandığı haberini aldık.Müdahale etmek için kontrol ettiğimizde iki baca başlığımızın tepesine çıkan kabloların topraklama limitlerinin kesildiğini öğrendik.Sonrasında , polise gittik ve bu konuda ifade verdik ve şikayette bulunduk.Kamera kayıtlarımızı incelediğimizde elde ettiğimiz görüntü ve görüntüleri de paylaştık.Ertesi gün geri döndüğümüzde akşam 21.20 sıralarında hatta insanların evlerinde yoğun olduğu bir saatte 3 kişi her şeyi göze alarak tekrar geldi ve kalan 2 kişi kuyu kapağının içindeki telleri kesip kollarını sallayarak ayrıldılar.Burada apartmanda oturuyoruz yaklaşık 250 kişi bir çile çektik. Bununla ilgili önlem almak için tespitte bulunduk, topraklama hattını bir an önce tekrar yapmak istedik ve 37 bin TL zarara uğradık. Bugün, prestijiyle galvanizli çelikten yeniden yaptırmak zorunda kaldık. İnsanların hayatı tehlikede olduğu için darbe alma riski var. Elektronik cihazlar bozulduğunda çok para. Bunu önlem olarak yaptırdık ve hırsızları sanal ve sosyal ortamlarda tüm komşularımızla paylaşarak uyarmaya çalıştık” dedi.

Apartman işçisi Bilal Cuğ, “16 yıldır bu apartmanda çalışıyorum, ilk defa gün ortasında böyle bir hırsızlıkla karşılaştık. Akşam 21.00 gibi bina sakinlerinden biri beni aradı. -22.00 çünkü kapıda uygunsuz kişiler vardı.Sonra kapıya geldiğimde “Baktım 3 kişi geldi binada olmayan birinin ismini söylediler. Binada böyle birinin yaşamadığını söyledim. Daha sonra bana hakaret ederek ve kavga ederek kaçtılar.”

İlginç hırsızlık saniye saniye güvenlik kameralarına da yansıdı. Görüntülerde 3 hırsızın ilk gün girdikleri apartmandan çaldıkları kabloları yanlarında getirdikleri çantaya koyarak uzaklaştıkları, ertesi gün kalan kabloları çalmak için geldikleri ve evlerinde kaldıkları görülüyor. ikinci girişimde ise apartman görevlisinin ilgisi sayesinde başarılı olamayarak kurtuldular. – İSTANBUL

kashaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu