Haber

Anadolu Gençlik Derneği’nde 13 çocuğa istismar

Mardin’in Artuklu ilçesinde bulunan ve Saadet Partisi’ne yakınlığı ile bilinen Anadolu Gençlik Derneği’ne (AGD) farklı zamanlarda giden, yaşları 7 ile 14 arasında değişen çok sayıda çocuğun M.S.D. isimli dernek temsilcisi tarafından 2022 ile 2023 yılları arasında cinsel tacize uğradığı ortaya çıktı. Çocuklardan birinin yaşadıklarını annesine anlatması sonucu ortaya çıkan olayda, diğer çocuklar da yaşadıklarını ailelerine anlattı. 6 Kasım 2023 tarihinde başlatılan soruşturma kapsamında M.S.D. gözaltına alınarak, tutuklandı.

ÇOCUKLAR İSTİSMARI ANLATTI

MA’nın haberine göre, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen soruşturma kapsamında olayla ilgili iddianame hazırlanarak, “Birden fazla çocuğun cinsel istismarı” suçlamasıyla dava açıldı. İddianamede oyun oynamak, dini dersler almak ve çeşitli sosyal aktiviteler için ailelerinin bilgisi dahilinde derneğe gittiklerini belirten çocuklar, oyun oynadıkları sırada M.S.D.’nin kendilerine cinsel tacizde bulunarak istismar ettiğini beyan etti.

Çocuklar M.S.D.’den şikayetçi olduklarını belirtirken, çocuklardan 2’sinin ailesi dışında 11 çocuğun aileleri şikayetçi olmadıklarını beyan etti.

Kredi Yurtlar Kurumu’nda güvenlik görevlisi olduğunu ve 20 yıldır AGD’yle ilişkisi olduğunu belirten M.S.D. ise savunmasında suçlamaları reddetti.

İLK DURUŞMA GÖRÜLDÜ

Açılan davanın ilk duruşması 9 Temmuz’da görüldü. Duruşmada M.S.D. hazır edilirken, sanık ve mağdur avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu. Gelen evrakların okunduğu duruşmada tarafların savunmaları yapıldı.

Ardından ara kararını açıklayan mahkeme, M.S.D. hakkında kuvvetli suç şüphesi, somut delillerin varlığı, atılı suçun vasıf ve mahiyeti ile mevcut delil durumu gerekçeleri ile tutukluluk halinin devamına karar verdi. Davanın bir sonraki duruşmasının 7 Ağustos tarihinde görülmesine karar verdi.

(HABER MERKEZİ)

haberdumlupinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu