Haber

Akşener’le ilgili açıklamaları sonrası CHP’den ihraç edilen Yaşar Okuyan: Kılıçdaroğlu’na 1 yıl önce ‘Dikkatli olun’ dedim

Bir dönem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak da görev yapan ve 2019’da CHP’ye katılan Yaşar Okuyan, 6 Şubat’ta Meral Akşener’i “Altı Sofra’yı dağıtırsa elimdeki belgeleri ortaya çıkarırım” şeklinde tehdit etmişti. UYGUN Partisi’nin tepkileri üzerine Okuyan’ın CHP ile ilişiği kesildi. Okuyan, Akşener’in 6’lı masada krize neden olan açıklamalarının ardından Independent Türkçe’ye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NA “DİKAT” DEDİM

Okuyan, “52 yıldır gazeteciyim. 52 yıldır siyasi mücadelenin içindeyim. Bu tecrübe demektir. Meral Hanım’ın geçmişini, neler yapabildiğini biliyorum. Yeni değil. Bir yıl önce. 6’lı Masa kurulurken Kılıçdaroğlu Bey’e takdim ettim.’Baksana dikkat et’ dedim.Bana hiç şaşmadı.Depremden 2 gün önce televizyonda dedim ki; “Bir yeri mahvedecek. Bozmaya çalışma, dışarı çıkamazsın.” sözlerini kullandı.

“İYİ PARTİ İNTİHAR”

Okuyan, sözlerini şöyle sürdürdü, “Deprem olmasaydı çok daha net söyleyebilirdim. Depremin etkisi ölçülemeyeceği için bu gelişmenin taraflar adına ne getireceğini bilemiyorum. Arkadaşlar çalışıyor. .Konuşmamın sebebi depremin partiler üzerindeki artı-eksi etkilerini bilmememdir.Bilseydim daha anlaşılır olurdu.Fakat UYGUN Partisi intihar etti sanırım.Çünkü CHP’nin oyları var. Yüzde 15 civarında olan oylarda sempatizanlar. Ve seçimde bunun en az 5 puana mal olacağını göreceğiz. En az 5 puan düşecek.” söz konusu.

“BURAYA NEDEN İMZALADINIZ”

Son gelişmeler nedeniyle İYİ Parti’ye tepki gösteren Okuyan, “İYİ Parti ne yapacak? Önceki gün imzaladığınızı inkar ediyorsunuz. Niye oraya imza attınız?” sözlerini kullandı.

NE OLDU?

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan ve 2019 yılında CHP’ye katılan Yaşar Okuyan, 6 Şubat’ta bir televizyon programında YETERLİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili açıklamalarıyla gündem olmuştu. İYİ Parti’nin “Kılıçdaroğlu kazanamaz” algısı düzenlediğini savunan Okuyan, İçişleri Bakanlığı’nın Meral Akşener dönemine ait belgeleri olduğunu ve Altı Tablo’yu dağıtması halinde ifşa edeceğini söyleyerek tehdit etti.

Depremin ardından Okuyan’ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesi gündem oluşturdu. GÜZEL Parti’nin tepki gösterdiği paylaşımım sonrası Okuyan’ın CHP’den ihraç edildiği bildirildi. Partiden yapılan açıklamada, “Sayın Yaşar Okuyan, Cumhuriyet Halk Partisi’nden ihraç edilmiştir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.” kelime kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu