İş

Adıyaman’da esnaf tezgahlarını açtı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Adıyaman’da bazı iş yeri sahipleri ve çiğ köfte ustaları dükkanlarını yeniden açtı.

Adıyaman merkez ve Kahta ilçesinde tezgahlarını devralan ustalar, yöresel eserlerle hazırladıkları çiğ köfteleri yardım faaliyetlerinde bulunan gönüllülerin beğenisine sunuyor.

Bazı manavlar, marketler ve lokantacılar uzun aradan sonra dükkânlarını açtı.

Çiğ köfte ustası Bülent Teknikçi, depremde iş yerinin tamamen yıkıldığını ve arkadaşının iş yerinde yeniden çiğ köfte yapmaya başladığını söyledi.

“Umutluyuz, her şey düzelecek”

Yaşadıkları acılara rağmen hayatın devam ettiğini belirten Teknikçi, şöyle konuştu:

Adıyamanlılar çiğ köftesiz yaşayamaz. Uzun zamandır çiğ köfte servis edemiyoruz. Fırın açmaya başladıktan sonra iş yerlerimizi açtık. Sabırlı olmalısın. Umarım her şey yoluna girer. Birçok hayat kaybedildi. Umarım göç edenler bir an önce geri döner. Şu an çalışacak işçi bulamıyoruz ama umutluyuz, her şey düzelecek.

“Devlete sırtımızı verdik”

Kahta ilçesinde manav Gafari Meni, bu büyük felaketin üstesinden geleceklerine inandıklarını belirtti.

Millet olarak bunun üstesinden geleceklerini vurgulayan Meni, şöyle konuştu: “Buraya düşenin bir dostu var o da devlet. Çok şükür devletimiz yanımızda. Kısa sürede toparlanacağız. Ben gelecekten umutluyum çünkü sırtımız devletimize bağlı. sırtlar düşmez.”söz konusu.

“Hayat Devam Ediyor

Unlu mamüller satan işletmenin sahibi Nevzat Başkut da hayatın her şeye rağmen devam ettiğini belirtti.

Devlet yetkililerinin elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını söyleyen Başkut, “Bundan sonra inşallah uygun olur. Kapanan işyerlerinin açılmasını istiyoruz. Acımız unutulmasın ama hayat devam ediyor. Herkes işine dönsün. Bu ülkeye yeniden sahip çıkmalıyız.”ifadelerini kullandı.

mesudiyehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu