Haber

Adana Büyükşehir Belediyesi 81 otobüsü TEMSA’dan borç almadan satın aldı

Adana Büyükşehir Belediyesi Adana firması TEMSA’dan borçlanmadan satın aldığı 81 otobüsün tanıtım toplantısını TÜYAP Fuar Alanı’nda gerçekleştirdi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan topraklar81 adet modern otobüsü halkımızın hizmetine sunduk, yeni otobüsler de alacağız” dedi.

Adana Büyükşehir’in araç filosuna katılan 81 yeni otobüs için tanıtım toplantısı yapıldı; Önder topraklarTEMSA yöneticileri, siyasetçiler, milletvekilleri, milletvekili adayları, büyükşehir bürokratları ve vatandaşlar katıldı.

Ulaşımda büyük kolaylık sağlayacak otobüslerin vatandaşların hizmetine sunulmasından memnuniyet duyduklarını belirten lider. topraklar, söz konusu:

“TEMSA, Adana’da ve Türkiye’de çok değerli ve önemli bir kurum. Tek başına 150 milyon dolar ihracat yapıyor. Binlerce kişiye istihdam sağlamasının yanı sıra teknolojik ihracatıyla da Adana ekonomisine çok önemli katkısı var. Yeniden açılması için çok çaba sarf ettik. kapatıldığında oldu.

“KÖTÜ RESMİ SÖZLEŞMEYE DÖNDÜRDÜK VE BÜYÜK HİZMETLERİ BORÇLANMADAN YAPABİLİRDİK”

Adana Büyükşehir Belediyesi Envanterdeki otobüsler eskiydi ve göreve geldiğimizde mali tablo çok kötüydü. Doğru yönetim, dürüst yönetim ve mali disiplinle durumu tersine çevirdik ve birçok büyük hizmet gibi biz de otobüslerimizi borç almadan yenileyecek durumdayız. Aldığımız otobüslerin 6 adedi elektrikli ve yeşil dönüşüme katkı sağlayacak araçlar.”

Yeni otobüslerin daha uygun fiyata alınması için TEMSA yöneticileriyle de görüşmelerde bulundu. topraklar, gelecekte Büyükşehir filosuna yeni modern otobüslerin ekleneceğini söyledi.

TOPLANTIYA DAVET

Bakan topraklar, Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla 8 Mayıs’ta Uğur Mumcu Meydanı’nda yapılacak mitinge tüm Adanalıları davet etti. .

“KENDİ EVİMİZDE YAPTIĞIMIZ SEVKİYAT ÇOK ANLAMLI”

Teslim töreninde konuşan TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, TEMSA’nın Adana’da doğup büyümüş bir şirket olduğunun altını çizerek, şunları söyledi:

“Elbette tüm illerimiz, tüm belediyelerimiz bizim için çok önemli. Ama Adana’da kendi evimizde böyle bir teslim töreninde yer almanın bizim için ayrı bir anlamı var. Bugün teslim ettiğimiz araçlar inşallah Adana’nındır.” çevreye duyarlı tasarımları ve mühendislik özellikleriyle öne çıkan marka “Bu kapsamda, başta Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar olmak üzere ilgili tüm belediye yönetimlerine güçlü vizyonlarından dolayı teşekkür ederiz.”

Programın sonunda Tolga Kaan Doğancıoğlu, Karalar’a maket otobüs ve sembolik anahtar teslim etti.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu