Haber

Adalet Bakanı Tunç’tan Dilan Polat ve Engin Polat’a ilişkin açıklama

Dilan Polat ve Engin Polat, kara para akladıkları ve vergi kaçırdıkları iddialarıyla haftalardır Türkiye gündeminin zirvesinde yer alıyor.

Yargı, lüks yaşamlarını ortaya çıkaran Polat Ailesi hakkında işlem başlattı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Polat Ailesi soruşturmasına ilişkin basın açıklaması yapıldı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, Engin Polat ve Dilan Polat ile diğer şüpheliler hakkında ihbar yapılmasının ardından soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

SORUŞTURMA İLE İLGİLİ SON DURUM PAYLAŞILDI

Açıklamada, soruşturma kapsamında şüphelilere yurt dışı yasağı şeklinde adli kontrol tedbiri uygulandığı, şüphelilerin tüm mal varlıklarına el konulduğu ve belgeler üzerinde kısıtlama kararı verildiği belirtildi. .

BAKAN TUNÇ SORUŞTURMAYI DEĞERLENDİRDİ

‘Uzlaşma Ödül Töreni’ne katılan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, program sonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Basında geniş yer bulan suç örgütlerine ve özellikle Polat ailesine yönelik yürütülen operasyonlara ilişkin soruyu yanıtlayan Tunç, MASAK raporları çerçevesinde soruşturmanın hızla tamamlanacağını belirtti.

“YARGI HER TÜRLÜ SUÇU BELİRLİYOR”

Özellikle sosyal medyada yargının bu konuda duyarsız olduğu yönündeki eleştirilere tepki gösteren Tunç, yargının her türlü suça karşı önlem aldığını kaydetti.

12 KİŞİ HAKKINDA ÖNLEM KARARI ÇIKTI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, açıklamalarında şunları kaydetti:

Basına yansıyan olaylarla ilgili İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma var. Orada 12 kişiye seyahat yasağı ve adli kontrol tedbiri uygulandı, tüm mal varlıklarına el konuldu. Dolayısıyla tüm bunlar MASAK raporları çerçevesinde hızla incelenecek.

“YARGI KONUYA DUYARSIZ DEĞİLDİ”

Özellikle sosyal medyada yargının bu konuda duyarsız olduğu yönündeki eleştirilere kesinlikle katılmıyorum. Onlara inanmayın. Yargı her türlü kabahatin üzerine gitme kararlılığındadır. Özellikle son dönemde çetelere ve uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonların tamamı yargının talimatıyla yapılıyor. Yargı her türlü suç şebekesini çökertmeye devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu