Haber

ABD’deki Christian Charities’den 33 milyon dolar bağış toplayan dolandırıcı Kaybetti

YENİ ABD’nin Georgia eyaletinde bir kişi, ülkedeki Hıristiyan hayır kurumlarından Çin’de İncil dağıtacağını belirterek 33 milyon dolar bağış toplayarak saklandı.

ABD Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan iddianameye göre, Jason Gerald Shenk adlı Gürcistan doğumlu kişi, ülkedeki hayır kurumları ve bireylerden 33 milyon dolardan fazla bağış topladı ve “Çin’de İncil dağıtma ve Hıristiyan kitapları basma” sözü verdi. yaklaşık 10 yıl.

45 yaşındaki Shenk, parayı kişisel harcamaları için kullanırken, dolandırılan hayır kurumlarına Çin’in farklı eyaletlerine kaç İncil dağıtıldığına dair sahte istatistikler içeren tamamen uydurma elektronik faturalar gönderdi.

Shenk, 7 milyon aile çiftliğinde, 4 milyon 16 hayat sigortası poliçesinde, çevrimiçi sporŞili’de kumar sitesine 1 milyon, mücevhere 1 milyon, ABD’li bir şirketin hisselerine 850 bin, kredi kartı ödemelerine 820 bin ve gayrimenkule 320 bin harcadı.

Savcılar, 2010’ların başından beri, çoğunlukla Ohio ve Kuzey Carolina’daki Hıristiyan kümelerinden bağış topladığına inandıkları Shenk’in, “işlemlerin doğasını gizlemek için” yardım parasının bir kısmını dünya çapında banka hesapları olan çeşitli paravan şirketlere yönlendirdiğini söyledi. .”

ABD’nin Georgia Güney Bölgesi Güney Bölge Savcısı Barry Paschal, The Daily Beast haber portalına Shenk’in 2016 yılında ABD vergi dairesine yıllık beyan zorunluluğundan kaçınmak için ABD vatandaşlığından vazgeçtiğini söyledi.

Paschal, “(Shenk) Şu anda aranıyor, her yerde olabilir ama biz onun nerede olduğunu bildiğimizi düşünüyoruz” dedi. söz konusu.

Shenk’in dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarıyla tutuklanıp iade edilmesi emri verildiğini kaydeden Paschal, zanlının 20 yıla kadar hapis ve “önemli mali cezalar ve müsadere” ile karşı karşıya olduğunu bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Tv Tamiri
Başa dön tuşu